Płock. Mężczyzna wypadł z łodzi do Wisły. Zaginiony to płocki starosta

Polska
Płock. Mężczyzna wypadł z łodzi do Wisły. Zaginiony to płocki starosta
OSP Słubice
Wypadek wydarzył się w niedzielę wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka.

W poniedziałek rano wznowiono poszukiwania zaginionego, który w niedzielę wieczorem wpadł do Wisły w rejonie Świniar niedaleko Płocka, gdy łódź, na której przebywał z dwoma innymi mężczyznami wywróciła się. Prokuratura Rejonowa w Płocku potwierdziła, że trzecim zaginionym mężczyzną jest Mariusz Bieniek, starosta płocki.

- Podobnie, jak w niedzielę do poszukiwań zaginionego mężczyzny skierowane zostaną jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej, w tym sześć łodzi. W akcji na Wiśle wykorzystamy także sonar. Będziemy przeszukiwali główny nurt rzeki, jej zakola i brzegi - powiedział w poniedziałek po godz. 9. rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. kpt Edward Mysera.

 

ZOBACZ: Nie żyje 19-latek, który wypadł z łodzi. Odpoczywał z rodzicami

 

Jak wyjaśnił, poszukiwania będą prowadzone kolejnymi odcinkami Wisły, od miejsca, gdzie doszło do wypadku w dół rzeki wraz z jej nurtem.

 

- Akcje będziemy prowadzili aż do skutku - podkreślił st. kpt Mysera.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy

Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska przekazała, że do wsparcia poszukiwań skierowano w poniedziałek kilkudziesięciu funkcjonariuszy i policyjną łódź patrolową.

 

ZOBACZ: Wielkopolskie. Wypadek na Jeziorsku. Ojciec i 6-letnia córka wpadli do wody

 

- Poszukiwania będziemy prowadzić na wodzie i na obu brzegach rzeki, w tym przeczesując zarośla - zapowiedziała podkom. Lewandowska.

 

Wypadek wydarzył się w niedzielę wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka. Jak informowała straż pożarna, gdy z łodzi wypadło trzech mężczyzn, dwóch z nich wydostało się na brzeg, w tym dzięki pomocy innych osób, natomiast trzeciego mężczyzny nie udało się odnaleźć, mimo trwającej kilka godzin akcji, którą zakończono po zmroku.

To działacz PSL

Wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje, z których wynikało, że zaginiony mężczyzna to starosta płocki Mariusz Bieniek (PSL). W poniedziałek przed południem doniesienia te potwierdziła prokuratura. 

 

"Prokuratura Rejonowa w Płocku potwierdziła, że trzecim zaginionym mężczyzną, we wczorajszym wypadku na Wiśle, jest Mariusz Bieniek, starosta płocki. Od rana służby wznowiły poszukiwania" - poinformował Tygodnik Płocki. 

 

Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku do akcji ratunkowej skierowano jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej, a w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny wykorzystano sonar z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie - na rzece poszukiwania prowadziło w niedzielę w sumie sześć łodzi.

 

Nurkom udało się zlokalizować łódź, którą pływali mężczyźni, jednak w trakcie jej przeszukania nie znaleziono tam poszukiwanego - łódź ma zostać wydobyta z rzeki w poniedziałek.

rsr/msl/PAP/Tygodnik Płocki
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie