Regnów. 70-latka trafiła śmigłowcem do szpitala. Pogryzł ją owczarek niemiecki

Polska
Regnów. 70-latka trafiła śmigłowcem do szpitala. Pogryzł ją owczarek niemiecki
Pixabay/Kasya
70-latka padła ofiarą agresywnego owczarka niemieckiego. Pies należał do 83-latki, której grozi teraz więzienie

Policjanci z Rawy Mazowieckiej wyjaśniają okoliczności pogryzienia przez psa 70-letniej mieszkanki gminy Regnów. Kobieta z licznymi ranami trafiła śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Agresywny pies należał do 83-letniej kobiety, której grozi do roku pozbawienia wolności.

We wtorek około godziny 19:40 dyżurny komendy w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety zaatakowanej przez psa. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że pies w typie owczarka niemieckiego uciekł z posesji i zaatakował 70-letnią mieszkankę gminy Regnów. Kobieta odniosła obrażenia i wymagała pomocy medycznej.

Pies należał do 83-latki

Załoga pogotowia ratunkowego zdecydowała o konieczności wezwania na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało pogryzioną kobietę do szpitala. Pies należy do 83-latki. Właścicielka agresywnego czworonoga musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za narażenie osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do roku więzienia.

 

ZOBACZ: Pies "zaplątał się" w pedały. Samochód dachował na autostradzie A4

 

Obowiązujące w Polsce przepisy nakładają na właścicieli czworonogów obowiązek należytej kontroli swoich zwierząt. Właściciel nie może wypuścić swojego czworonoga bez nadzoru i właściwych zabezpieczeń. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela kodeks wykroczeń.

kmd/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie