Mazowieckie. Pies dotkliwie pogryzł 14-latkę. Próbowała odprowadzić go do kojca

Polska
Mazowieckie. Pies dotkliwie pogryzł 14-latkę. Próbowała odprowadzić go do kojca
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/Chikilino
"Osobie, pod której opieką pies się znajdował, grożą poważne konsekwencje"

Na terenie gminy Stupsk niedaleko Mławy pies dotkliwie pogryzł 14-latkę. Dziewczyna z ranami klatki piersiowej trafiła do szpitala w Ciechanowie. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Osobie, pod opieką której był pies, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do pogryzienia 14-letniej dziewczynki przez psa, który wraz z innym, uciekł z kojca, doszło dzień wcześniej, we wtorek wieczorem, w jednej z miejscowości w gminie Stupsk.

Psy uciekły z kojca

"14-latka pomagała sąsiadce przyprowadzić na podwórko dwa duże psy rasy mieszanej, które uciekły z kojca. Podczas zakładania jednemu z psów obroży, zwierzę wyrwało się i zaatakowało stojącą w pobliżu dziewczynkę. Pogryzione dziecko, z obrażeniami klatki piersiowej, zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie" - przekazała Pawłowska.

 

Jak dodała rzeczniczka mławskiej policji, kobieta, która pod nieobecność właściciela opiekowała się psami, była trzeźwa. "Ustalono, że pies, który zaatakował dziewczynkę, nie miał aktualnych szczepień. O losie zwierzęcia zdecyduje Powiatowy Lekarz Weterynarii" - zaznaczyła Pawłowska. Zapewniła, iż "policja szczegółowo wyjaśnia okoliczności zdarzenia".

 

ZOBACZ: Rosja: 42-letni alpinista zjedzony przez niedźwiedzia. Koledzy ratowali się ucieczką

 

"Osobie, pod której opieką pies się znajdował, grożą poważne konsekwencje, w tym kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności" - podkreśliła rzeczniczka mławskiej policji. Przypomniała jednocześnie, że to na właścicielach i opiekunach spoczywa obowiązek zachowania maksymalnych środków ostrożności, by zwierzę nikomu nie zagrażało.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie