Wielkopolska. Pociąg uderzył w stado krów. Uszkodzona lokomotywa

Polska
Wielkopolska. Pociąg uderzył w stado krów. Uszkodzona lokomotywa
Wikimedia Commons
Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano

Przywrócono normalny ruch na trasie kolejowej pomiędzy Poznaniem a Szczecinem po tym, jak w poniedziałek rano na przejeździe kolejowym w okolicach miejscowości Popowo (pow. szamotulski, woj. wielkopolskie) pociąg uderzył w stado krów.

Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK poinformował, że normalny ruch na trasie Poznań - Szczecin przywrócono około godz. 13.

 

Oficer prasowy policji w Szamotułach asp. Sandra Chuda poinformowała, że około godz. 7.20 pociąg relacji Szczecin Główny - Kraków potrącił na przejeździe w Popowie łącznie sześć krów. - Zwierzęta w stadzie około 130 krów były pędzone przez 66-letniego mieszkańca gminy Wronki. Mężczyzna był trzeźwy - zaznaczyła.

 

ZOBACZ: Polityczna burza wokół obostrzeń w pociągach. Pasażerowie masowo ściągają maseczki

 

- Tłumaczył, że nie zauważył włączonego światła ostrzegawczego na przejeździe. Szlabany zaczęły opadać, gdy część tego stada już weszła na przejazd - opisała.

 

Pociągiem podróżowało około 150 pasażerów. W związku ze zdarzeniem nikt nie został ranny. Jak dodała asp. Chuda, w związku z podejrzeniem sprowadzenia niebezpieczeństwa spowodowania katastrofy policjanci na zlecenie prokuratury przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków.

 

W wyniku potrącenia krów lokomotywa została uszkodzona. Do wypadku doszło na modernizowanym odcinku magistrali, na którym pociągi jeżdżą jednym torem, przez co ruch na trasie kolejowej Poznań - Szczecin został wstrzymany. Na odcinku pomiędzy Wronkami i Miałami wprowadzono zastępczą komunikację autobusową dla pociągów regionalnych.

an/dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie