Kraków. Awaria na węźle kolejowym. Pociągi opóźnione o nawet 140 minut

Polska
Kraków. Awaria na węźle kolejowym. Pociągi opóźnione o nawet 140 minut
Zdj. ilustracyjne, fot. PxHere
Opóźnienia pociągów w Krakowie. Później przyjeżdżają zarówno składy regionalne, jak i dalekobieżne

Zarówno pociągi dalekobieżne, jak i lokalne, notują w czwartek opóźnienia z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej na węźle kolejowym w Krakowie. Składy nie mogą jeździć przez odcinek między stacjami Bieżanów i Płaszów. To sprawia, że utrudnienia w ruchu kolejowym dotyczą nie tylko Małopolski, ale i innych regionów Polski.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządca infrastruktury, z "przyczyn niezależnych od spółki" pociągi nie kursują na odcinku Kraków Płaszów - Kraków Bieżanów. Ten odcinek szlaku jest istotny w funkcjonowaniu lokalnego węzła kolejowego.

 

ZOBACZ: Maseczki w pociągach. W sieci informują, że nie kontrolują ich konduktorzy. PKP Intercity reaguje

 

Czwartkowe utrudnienia po awarii sieci trakcyjnej potrwają co najmniej do godz. 21:00, lecz opóźnienia na kolei możliwe są także późniejszym wieczorem. Pociągi w kierunku Tarnowa kierowane są okrężną drogą przez Nową Hutę i Batowice.

Opóźnienia pociągów w Krakowie. Rekordzista z ponad dwoma godzinami

PKP PLK precyzuje, że opóźnienia składów mogą sięgnąć 30 minut, lecz w rzeczywistości odchylenia od rozkładowych godzin są wyższe. Przykładowo pociąg PKP Intercity IC Mehoffer (Przemyśl - Szczecin) ze stacji Kraków Główny odjedzie minimum 144 minuty później niż powinien (o 17:46 zamiast 15:22). 

 

Skład IC Ślązak (Przemyśl - Poznań) w chwili publikacji tego artykułu miał 48 minut opóźnienia. Natomiast połączenie IC Lwów Express (Wrocław - Przemyśl) z pierwszej stacji, zamiast o 16:51, odjechał o 17:25.

Utrudnienia dotyczą też pociągów regionalnych, np. Kolei Małopolskich czy Polregio, przejeżdżających przez Kraków. W ich przypadku opóźnienia sięgają od kilku-kilkunastu minut do ponad godziny. 

wka/jo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie