Jan-Krzysztof Duda ze wsparciem Orlenu. Szachista spotkał się z Danielem Obajtkiem

Sport
Jan-Krzysztof Duda ze wsparciem Orlenu. Szachista spotkał się z Danielem Obajtkiem
Twitter/Daniel Obajtek
Jan-Krzysztof Duda spotkał się z prezesem Orlenu

"Jan-Krzysztof Duda, pierwszy polski zwycięzca szachowego Pucharu Świata, oficjalnie dołącza do grona sportowców wspieranych przez PKN Orlen" - poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek.

"Wierzymy, że nasz wybitny szachista będzie inspiracją dla tysięcy młodych ludzi chcących spróbować swoich sił w tej wspaniałej dyscyplinie" - napisał na Twitterze prezes Orlenu. 

 

W poniedziałek Duda odebrał gratulacje od ministra kultury i sportu Piotra Glińskiego. 

 

Jan-Krzysztof Duda zwycięzcą Pucharu Świata

Na początku sierpnia arcymistrz Jan-Krzysztof Duda po wygranej z Rosjaninem Siergiejem Karjakinem w rewanżowej partii finału został pierwszym w historii polskim triumfatorem turnieju o Puchar Świata w szachach. Pojedynek, w którym grał białymi, zakończył się po 30 posunięciach.

 

W rozgrywanym od 2005 roku w cyklu dwuletnim turnieju o Puchar Świata dotychczas zwyciężali: Lewon Aronian z Armenii, Amerykanin Gata Kamsky, Boris Gelfand z Izraela, Rosjanie Peter Swidler, Władimir Kramnik, Karjakin, ponownie Aronian oraz Tejmur Radżabow z Azerbejdżanu.

 

23-letni Duda gra w szachy od piątego roku życia. Pierwsze sukcesy odnosił już w wieku siedmiu lat. Od 2013 roku jest arcymistrzem. 

jo/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie