Skandal przed Igrzyskami Paraolimpijskimi. Sportowiec zdyskwalifikowany

Świat
Skandal przed Igrzyskami Paraolimpijskimi. Sportowiec zdyskwalifikowany
Facebook/IBSA Judo

Mistrz paraolimpijski z Rio w judo Zviad Gogochuri (kat. 90 kg) nie wystąpi w zawodach tej rangi w Tokio. Będąc już w Japonii zaatakował hotelowego ochroniarza, łamiąc mu żebro. Gruzinowi cofnięto akredytację. Według miejscowych mediów, Gogochuri został aresztowany.

34-letni gruziński zawodnik przyjechał do Tokio na rozpoczynającą się 24 sierpnia paraolimpiadę. Szczegóły wydarzenia nie są znane, ale japońskie portale podały, że będąc pod wpływem alkoholu głośno się zachowywał, a potem pobił w hotelu ochroniarza. Media dodały, że był to mężczyzna w wieku "powyżej 60 lat".

 

Wybryk Gogochuriego sprawił, że nie będzie walczył na olimpijskim tatami w rywalizacji osób niepełnosprawnych.

"Zachował się haniebnie"

Gruziński Komitet Paraolimpijski potwierdził i potępił incydent. "(...) Niestety musimy potwierdzić, że Zviad Gogochuri zachował się haniebnie w trakcie kwarantanny. Jego akredytacja została cofnięta, wraca do ojczyzny, gdzie kontynuowane będzie postępowanie dyscyplinarne" - poinformowano.

 

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio będą rozgrywane przy pustych trybunach. W zawodach weźmie udział około 4400 sportowców ze 160 państw.

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie