Liban. 28 zabitych i dziesiątki rannych w wybuchu cysterny z paliwem

Świat
Liban. 28 zabitych i dziesiątki rannych w wybuchu cysterny z paliwem
twitter.com/RedCrossLebanon
Libański Czerwony Krzyż poinformował o 20 zabitych i co najmniej 79 zaginionych.

W eksplozji cysterny z paliwem w północnym Libanie zginęło co najmniej 28 osób - poinformowały służby ratunkowe. Dziesiątki są ranne, szpitale apelują o krew dla poszkodowanych. Przyczyny, ani bliższych okoliczności tragedii, nie podano.

Co najmniej 28 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w rezultacie wybuchu cysterny z paliwem w mieście Akkar, na północy Libanu - podała w niedzielę nad ranem telewizja "Al-Arabija" powołując się na Libański Czerwony Krzyż.

 

Organizacja poinformowała na Twitterze, że rannych jest co najmniej 79 osób. Przewieziono ich do lokalnych szpitali, które apelują o oddawanie krwi.

 

 

W walce z pożarem i przy usuwaniu skutków wybuchu uczestniczyły 22 zastępy straży pożarnej.

 

Przyczyny, ani bliższych okoliczności tragedii, nie podano. Wiadomo jednak, że w Libanie występują dotkliwe braki paliwa. W zeszłym tygodniu doszło tam do wielu przypadków porwania cystern z paliwem. Brakuje go m. in. w szpitalach, którym grozi z tego powodu zamknięcie.

 

ZOBACZ: Wybuch w porcie w Bejrucie. Premier i byli ministrowie z zarzutami

 

Zdaniem byłego premiera Saada al-Haririego, masakra w Akkar i tragiczny wybuch magazynu w porcie w Bejrucie rok temu "nie różnią się" i powinny być przyczyną rezygnacji rządu i prezydenta.

 

Liban pogrążony jest w pogłębiającym się, bezprecedensowym kryzysie gospodarczym i politycznym, którym towarzyszy ogólny chaos.

 

Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieściła izraelska gazeta "The Jerusalem Post".

 

hlk/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie