USA. Ojciec Britney Spears chce zrzec się funkcji kuratora jej majątku

Świat
USA. Ojciec Britney Spears chce zrzec się funkcji kuratora jej majątku
AP

Jamie Spears, ojciec piosenkarki Britney Spears, postanowił zrzec się pełnionej przez 13 lat funkcji kuratora majątku córki. Powiadomił o tym w czwartek amerykańskie media adwokat piosenkarki.

- Cieszymy się, że pan Spears i jego prawnik pogodzili się z koniecznością odsunięcia go - powiedział cytowany przez agencję Reutera adwokat 39-letniej piosenkarki, Mathew Rosengart.

 

ZOBACZ: Wybory partyjne w Izraelu przesunięte z powodu koncertu Britney Spears

 

Powołując się na akta sprawy związane z wnioskiem piosenkarki o odsunięcie jej ojca od sprawowania nad nią kurateli, Reuters cytuje pisemną odpowiedź adwokatki Jamie Spearsa, Vivian Thoreen, która argumentowała, że w istocie nie ma żadnych podstaw prawnych dla pozbawienia Spearsa powierzonych mu zadań. Za wysoce dyskusyjną uznała przy tym tezę, że zmiana kuratora leży w najlepszym interesie piosenkarki.

 

"Niemniej jednak, chociaż pan Spears jest nieustannym celem nieuzasadnionych ataków, nie uważa on, aby publiczna bitwa z córką o jego dalszą służbę jako jej kuratora pozostawała w jej najlepiej pojętym interesie" - wynika z dokumentu podpisanego przez Thoreen. Z tej racji zastanawia się nad rezygnacją.

 

Od 13 lat nie może się cieszyć pełnią wolności

W 2008 roku ojciec Spears wraz z jego ówczesnym adwokatem Andrew Walletem uzyskał kontrolę nad wszystkimi aspektami życia Britney, w tym - nad szacowanym na 60 mln dolarów majątkiem. Artystka zmagała się wtedy z chorobą psychiczną i uzależnieniami. Od wielu miesięcy Britney Spears zabiega o uwolnienie jej spod kurateli.

 

ZOBACZ: Britney Spears przegrała sprawę w sądzie. Nie uwolni się spod kurateli ojca

 

Fani gwiazdy kwestionują etyczność i legalność narzuconej jej i częściowo ją ubezwłasnowolniającej opieki. Zainicjowali kampanię pod hasłem #FreeBritney. Piosenkarka od 13 lat nie może się cieszyć pełnią wolności. W tym czasie wydawała platynowe albumy, występowała m.in. w telewizji i w Las Vegas, ale nie miała kontroli nad finansami żadnego z tych projektów - podkreśla Reuters.

 

Sędzia Brenda Penny odrzuciła w poniedziałek wniosek adwokata Rosengarta, by przenieść wyznaczoną na 29 września rozprawę w sprawie kurateli na 23 sierpnia w celu jak najszybszego uregulowania tej sprawy po myśli Britney Spears.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie