Meksyk. Na moście w Zacatecas odkryto ciała sześciu wiszących mężczyzn

Świat
Meksyk. Na moście w Zacatecas odkryto ciała sześciu wiszących mężczyzn
Wikimedia Commons
Radiowóz meksykańskiej policji

Na moście w Zacatecas w środkowym Meksyku zostały odkryte przez mieszkańców w czwartek do południa ciała sześciu powieszonych mężczyzn. W ocenie policji i mediów mężczyźni zostali zamordowani w związku z wojną gangów narkotykowych o trasy przemytu i zyski.

Ciała na wpół obnażonych mężczyzn dostrzeżono w czwartek - pisze lokalna prasa. Zacatecas, stolica stanu o tej samej nazwie, stał się w ostatnich miesiącach areną wali o wpływy między kartelem Sinaloa i jego głównym rywalem kartelem nowego pokolenia Jalisco.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Strzelanina w Plymouth. Policja potwierdza śmierć 6 osób

 

To nie pierwsza taka zbrodnia w stanie Zacatecas. W ciągu lipca na tym samym moście odkryto ciała aż 11 mężczyzn; niektóre były zaopatrzone w inskrypcje z pogróżkami. Ciała kilku innych zamordowanych członków gangów znaleziono też w miasteczkach Fresnillo i Valparaiso, gdzie w ostatnim czasie wzrosła przestępczość.

 

ZOBACZ: Afganistan. Talibowie przejęli kolejne miasto. UE wzywa ich do zaprzestania przemocy

 

Według meksykanskich mediów w okresie od stycznia do czerwca w stanie Zacatecas zamordowano 536 ludzi, co oznacza wzrost o 57 proc. w porównaniu do 2020 r. - pisze Reuters.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie