Kamień Krajeński. 23-latek usłyszał zarzuty zabójstwa swoich dziadków

Polska
Kamień Krajeński. 23-latek usłyszał zarzuty zabójstwa swoich dziadków
Polsat News
Policja. Zdjęcie ilustracyjne

23-latek usłyszał zarzuty zabójstwa swoich dziadków w Kamieniu Krajeńskim (Kujawsko-pomorskie) - poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Tucholi Adam Andrejczuk. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Policja w Kamieniu Krajeńskim zatrzymała w czwartek 23-latka, który zabił swoich dziadków. Mężczyzna sam zgłosił się na posterunek i poinformował o zbrodni.

 

ZOBACZ: Kamień Krajeński. Zatrzymano 23-latka, który zabił swoich dziadków

 

- O godzinie 10.30 w czwartek na posterunek policji w Kamieniu Krajeńskim przyszedł 23-letni mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że dokonał zbrodni zabójstwa swoich dziadków. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia w tej miejscowości i po wejściu do mieszkania odnaleźli zwłoki 74-letniej kobiety oraz 88-letniego mężczyzny - poinformowała asp. szt. Aleksandra Bratz z KPP Sępólno Krajeńskie.

Przyznał się do winy

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tucholi.

 

- Zatrzymany mężczyzna usłyszał dziś zarzuty zabójstwa dwóch osób oraz uśmiercenia psa. Odmówił udziału w czynnościach i składania wyjaśnień. Przyznał się do winy  - przekazał w piątek zastępca prokuratora rejonowego Adam Andrejczuk.

 

ZOBACZ: Kujawsko-Pomorskie. Policjanci przerwali działalność matki i córki organizujących prostytucję

 

Dodał, że prokuratura skieruje w piątek wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

- Mężczyźnie grozi kara więzienia od 8 lat do dożywocia. W najbliższym czasie wykonywane będą wszystkie niezbędne czynności procesowe. Będzie badane m.in. to, czy w trakcie tego zdarzenia podejrzany był pod wpływem jakiegoś rodzaju środków zmieniających świadomość. Na tę chwilę zebrany materiał dowodowy nie wskazuje na to, aby w momencie popełniania morderstwa sprawca był niepoczytalny. To jednak oczywiście, jeżeli będzie taka konieczność, zostanie sprawdzone - dodał prokurator.

Liczne rany kłute 

Podkreślił, że w czwartek w wyniku przeprowadzonych oględzin w miejscu zdarzenia, odnaleziono dwa ciała. Na obu zidentyfikowano liczne rany kłute. W mieszkaniu odnaleziono także zabitego psa.

 

- Co do mechanizmu powstania ran nie chciałbym się w tej chwili wypowiadać. Sekcja zwłok zaplanowana jest jutro w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy - powiedział prokurator.

 

ZOBACZ: Starogard Gdański. Atak nożownika w przychodni

 

Podejrzany w tej sprawie 23-latek miał ponaglać funkcjonariuszy po zatrzymaniu. Z relacji mediów wynika, że najprawdopodobniej zaplanował zbrodnię wcześniej. Do tej pory nie jest znany motyw jego działania. Wiadomo tylko, że podejrzany mieszkał na stałe ze swoimi dziadkami w mieszkaniu, w którym doszło do zbrodni.

aml/dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie