Słupsk. 17-latka oskarżona o zabójstwo swojego dziecka. Rodzina nie wiedziała, że jest w ciąży

Polska
Słupsk. 17-latka oskarżona o zabójstwo swojego dziecka. Rodzina nie wiedziała, że jest w ciąży
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay
Według prokuratury, 17-latka ze Słupska spowodowała śmierć swojego nowo narodzonego dziecka

Urodziła dziewczynkę, a chwilę później ułożyła ją w łóżeczku tak, aby nie mogła oddychać - twierdzą słupscy śledczy, którzy przygotowali akt oskarżenia wobec 17-letniej mieszkanki tego miasta. Nastolatka nie przyznała się do winy. Jak ustaliła prokuratura, bliscy nie mieli świadomości, że nastolatka jest w ciąży.

Jak ustalili śledczy, do śmierci dziecka doszło 27 września zeszłego roku. Wtedy 17-letnia uczennica jednej z lokalnych szkół średnich urodziła dziewczynkę. Nastolatce nikt przy tym nie towarzyszył, a domownicy mieli nie wiedzieć, że jest ona w ciąży.

 

Kiedy bliscy zauważyli, że w domu pojawiło się dziecko, zawiadomili pogotowie. Noworodek jednak nie oddychał - podał "Dziennik Bałtycki".

Akt oskarżenia. 17-latka odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci

Po sekcji zwłok nie było wiadomo, czy dziewczynka urodziła się żywa czy martwa. Słupska prokuratura zleciła więc dalsze badania. Z uzupełniającej opinii biegłych wynikło, że noworodek żył tuż po porodzie, a przyczyną jego śmierci było uduszenie.

 

ZOBACZ: Wrocław. "Rzucał niemowlakiem, bił po głowie". Ziobro składa kasację ws. uniewinnienia

 

Śledczy zarzucili 17-latce, że - działając nieumyślnie - ułożyła swoje dziecko na łóżku w taki sposób, że jego twarz przylegała do miękkiego podłoża. To, wraz z okryciem noworodka, miało spowodować, że nie miał on jak oddychać.

 

- Podejrzana nie przyznała się do zarzutu i odmówiła składania wyjaśnień – mówiła "Dziennikowi Bałtyckiemu" Magdalena Gadoś, kierująca Prokuraturą Rejonową w Słupsku.

 

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do słupskiego Sądu Rejonowego. 17-latka odpowie z wolnej stopy za zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka, do którego się nie przyznaje. Z racji swojego wieku, będzie traktowana jak dorosła.

wka/zdr/Dziennik Bałtycki
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie