"Nowe obostrzenia z poziomu województw". Rzecznik MZ o planach na wrzesień

Polska
"Nowe obostrzenia z poziomu województw". Rzecznik MZ o planach na wrzesień
Polsat News
Wojciech Andrusiewicz

- Od strony Ministerstwa Zdrowia uważamy, że logiczniej będzie wprowadzać obostrzenia z poziomu województw - powiedział reporterowi Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Przekazał, że ich "mapa drogowa" zostanie stworzona jeszcze w sierpniu. W czwartek resort poinformował o 223 nowych zakażeniach koronawirusem.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia zapewnił, że resort cały czas pracuje nad swoimi rekomendacjami dotyczącymi pandemicznych obostrzeń na kolejne miesiące. - Myślę, że przed wrześniem poznamy pewną mapę drogową obostrzeń - stwierdził Wojciech Andrusiewicz.

 

- Analizujemy swoje doświadczenia między innymi z wprowadzania obostrzeń w poprzednich falach, kiedy wprowadzaliśmy je zarówno powiatowo, jak i wojewódzko. Od strony Ministerstwa Zdrowia uważamy, że logiczniej, pod kątem m.in. ograniczania transmisji wirusa, będzie wprowadzać obostrzenia z poziomu województw - dodał.

 

WIDEO: Wojciech Andrusiewicz o obostrzeniach

 

 

- Nie jest tak, że mimo tego, że mamy 200 przypadków zakażeń, w Ministerstwie Zdrowia pod kątem epidemii nic się nie dzieje. Raz lub dwa razy w tygodniu zbierają się sztaby kryzysowe, które rozplanowują nasze działania na przyszłość - powiedział rzecznik.

 

Stwierdził także, że idziemy w kierunku szczytu czwartej fali. - Mimo że nadal operujemy na niewielkich liczbach, to te przyrosty 20-25-procentowe nie są już takie małe - powiedział Andrusiewicz.

 

Dodał, że wprowadzenie restrykcji w jakiejś formie to pewnik. - Na pewno będzie wymagane przedstawienie chociażby certyfikatu ze szczepieniem czy też certyfikatu wykonanego testu czy certyfikatu, że jesteśmy ozdrowieńcem przy wejściu w różne miejsca. (...) Pewnie limity osób, które będą mogły wchodzić spadną, a co za tym idzie - uprzywilejowane będą te osoby, które będą posługiwały się certyfikatami – dodał.

Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 223 nowych zakażeniach koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, zmarła też jedna osoba z chorobami współistniejącymi. Tydzień temu potwierdzono 176 przypadków i 6 zgonów.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia Adam Niedzielski: na Covid-19 chorują głównie niezaszczepieni

 

Hospitalizowanych jest 313 chorych z COVID-19, a 48 z nich przebywa pod respiratorami. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6039 łóżek i 580 respiratorów.

 

Na kwarantannie przebywa 66 847 osób. Wyzdrowiało dotąd 2 654 874.

an / Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie