Rekord zgonów w Rosji. Najwięcej od początku pandemii

Świat
Rekord zgonów w Rosji. Najwięcej od początku pandemii
PAP/EPA/CHAMILA KARUNARATHNE/ zdj. ilustracyjne
W ciągu ostatniej doby liczba wykrytych zakażeń koronawirusem w Moskwie wzrosła do 2,294

808 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Rosji na Covid-19, to najwięcej od początku pandemii. Wykryto też 21 932 nowe zakażenia koronawirusem – poinformował w czwartek sztab operacyjny ds. walki z koronawirusem.

W sumie od początku pandemii zmarło w Rosji 167 049 chorych na Covid-19 i stwierdzono ponad 6,5 mln infekcji koronawirusem. Śmiertelność wynosi 2,57 proc.

 

W ciągu ostatniej doby liczba wykrytych zakażeń koronawirusem w Moskwie wzrosła do 2,294. Łącznie w stolicy stwierdzono już ponad 1,5 mln infekcji. 

Źle też na Ukrainie 

W środę na Ukrainie potwierdzono 1247 zakażeń SARS-CoV-2, 588 osób hospitalizowano, 24 chorych zmarło, a 1039 uznano za wyleczonych. Najwięcej infekcji wykryto w Kijowie i w obwodzie charkowskim.

 

ZOBACZ: Rosja. Awaria instalacji tlenowej w szpitalu. Nie żyją chorzy na Covid-19

 

Liczba zakażeń koronawirusem na Ukrainie rośnie czwarty tydzień z rzędu - odnotowują eksperci Kijowskiej Szkoły Ekonomii, cytowani przez portal Dzerkało Tyżnia. Oceniają, że sytuacja jest krytyczna w obwodach odeskim, donieckim, zaporoskim i chersońskim. Tam liczba hospitalizacji wzrosła o 100 procent.

 

Od początku pandemii infekcję wykryto na Ukrainie u ok. 2,26 mln osób, a bilans zgonów wynosi ponad 53 tys.

 

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie