Minister zdrowia Adam Niedzielski: na Covid-19 chorują głównie niezaszczepieni

Polska
Minister zdrowia Adam Niedzielski: na Covid-19 chorują głównie niezaszczepieni
PAP/Artur Reszko
Minister zdrowia Adam Niedzielski podał dane, z których wynika, ze najczęściej na COVID-19 chorują grupy najsłabiej zaszczepione.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał na Twitterze statystykę zakażeń koronawirusem z ostatniego miesiąca. Wynika z niej, że najczęściej zakażają się osoby z grup wiekowych, które są najsłabiej wyszczepione. Ponad 56 proc. nowych przypadków odnotowano w grupie osób do 40 lat. "Dlatego szczepmy się" - napisał szef resortu zdrowia.

"Dane z ostatniego miesiąca pokazują, że zakażają się głównie osoby z grup najmniej zaszczepionych" - poinformował w poniedziałek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

ZOBACZ: BioNTech: na razie nie trzeba dostosowywać szczepionki do nowych wariantów koronawirusa

 

Polityk zamieścił tabelkę, która zawiera procentowe zestawienie liczby zakażeń w poszczególnych grupach wiekowych.

 

"Zakażenia wśród osób do 40 lat to ponad 56 proc. zakażeń" - napisał szef resortu zdrowia.

 

"Osoby, powyżej 60 lat - które są najszerzej zaszczepioną grupą - to jedynie niecałe 20 proc. zakażeń" - podał polityk.

 

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?

W piątek w "Gościu Wydarzeń" Polsat News Adam Niedzielski powiedział, że rząd cały czas apeluje, że "szczepienie jest fundamentalne w walce z pandemią".

 

- Zaszczepieni nie mogą ponosić kosztów braku odpowiedzialności osób nieszczepiących się - powiedział w Polsat News. Stwierdził, że na pewno będzie poszukiwał rozwiązań, które dadzą osobom zaszczepionym możliwość "niebycia poddanym rygorom (kolejnych obostrzeń - red.)". - Widzimy, że w kolejnych falach to ryzyko obostrzeń najbardziej dolegliwych jest stosunkowo mniejsze - dodał.

 

ZOBACZ: Adam Niedzielski: zaszczepieni nie mogą ponosić kosztów braku odpowiedzialności nieszczepiących się

 

Minister zdrowia powiedział także w piątek, że ewentualna decyzja w sprawie przyjmowania w Polsce trzeciej dawki szczepionki musi być uzasadniona badaniami w tej sprawie. - Dopóki nie będziemy mieli potwierdzenia przez badania, to takiej decyzji nie podejmiemy - podkreślił.

 

hlk/jo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie