Łeba. Zarekwirowano podrobioną biżuterię i galanterię o wartości min. 800 tys. zł

Polska
Łeba. Zarekwirowano podrobioną biżuterię i galanterię o wartości min. 800 tys. zł
KPP w Lęborku
W punkcie handlowym znaleziono łącznie ponad 1000 sztuk biżuterii i galanterii

Lęborscy policjanci zabezpieczyli w jednym ze sklepów w Łebie biżuterię i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Wstępnie oszacowana wartość strat, na jakie narażone zostały poszkodowane firmy, wynosi nie mniej niż 800 tys. zł - podały w środę służby prasowe pomorskiej policji.

Podróbki zostały zabezpieczone w jednym ze sklepów w nadmorskiej Łebie (Pomorskie) we wtorek przez lęborskich policjantów pracujących nad sprawą wprowadzania do obrotu przedmiotów z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

1000 sztuk biżuterii i galanterii

Jak podano, w punkcie handlowym znaleziono łącznie ponad 1000 sztuk biżuterii i galanterii, w tym łańcuszki, zegarki, bransoletki, okulary i apaszki.

 

 

"Obecny przy czynnościach biegły z zakresu znaków towarowych wstępnie ocenił, że wartość strat, na jakie narażone zostały firmy, których logo wykorzystane zostało do stworzenia podróbek, wyniosła nie mniej niż 800 tysięcy złotych. Niewykluczone, że straty będą jeszcze wyższe, gdyż w takich przypadkach bierze się również pod uwagę utratę wizerunku firmy, pogorszenie wyników sprzedaży i utratę klientów, którzy nabyli fałszywy produkt niższej jakości" - poinformowały służby prasowe pomorskiej policji.

 

ZOBACZ: Rozbito grupy przestępcze handlujące podrobionymi lekami

 

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości grozi od 6 miesięcy do 5 lat więzienia. Na sprawcę może także zostać nałożona kara finansowa.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie