Zielona Góra. 20-latek jechał 250 km/h. Próbował uciec przed policją

Polska
Zielona Góra. 20-latek jechał 250 km/h. Próbował uciec przed policją
Lubuska Policja
20-latek wymijał kolejne auta, chcąc umknąć policji. W końcu porzucił auto i próbował uciec na nogach

Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali po pościgu 20-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania; popełnił 30 wykroczeń i miejscami jechał nawet 250 km/h – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Mężczyzny poszukiwali śledczy z trzech prokuratur.

Jak przekazał funkcjonariusz, policjanci w swojej codziennej służbie często zatrzymują osoby za przekroczenie prędkości o 20, 30 czy 50 km/h.

 

- Ale pościg za kierującym, który porusza się z prędkością 250 km/h, a w dodatku próbuje uciec przed policjantami należy do rzadkości – zaznaczył Maludy.

Pirat drogowy na S3. Próbował uciec pieszo

6 sierpnia br. przed południem na trasie ekspresowej S3 kierujący nie zatrzymał się do kontroli, a potem nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe i uciekał w kierunku Sulechowa. W końcu zjechał z S3 i kontynuował ucieczkę, jadąc tzw. starą drogą krajową nr 3 200 km/h.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek na S8. Zatrzymano mężczyzn, którzy uciekli z miejsca zdarzenia

 

W końcu na rogatkach Sulechowa porzucił auto na polnej drodze i próbował uciec pieszo, ale został zatrzymany. Wraz z nim jechała 18-latka, która została w pojeździe.

 

WIDEO: Policyjny pościg za 20-latkiem. Na liczniku pirata nawet 250 km/h

Szukali go śledczy

Zatrzymany 20-latek mieszka w Żarach. Okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów, jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Żarach, we Wrocławiu i Lesku.

 

Maludy zapowiedział, że młody człowiek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli, naruszenie sądowego zakazu oraz popełnienie wielu wykroczeń. Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

wka / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie