Gdynia. Groził wysadzeniem promu. 30-latka zatrzymano

Polska
Gdynia. Groził wysadzeniem promu. 30-latka zatrzymano
pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Mężczyzna groził załodze promu. Przewoźnik opublikował oświadczenie

- Po godz. 7 w poniedziałek otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednym z promów w Gdyni pojawił się mężczyzna, który mówił, że podłożył ładunki wybuchowe. Na miejsce pojechała grupa dochodzeniowo-śledcza. Poinformowano prokuratora - przekazała polsatnews.pl rzeczniczka gdyńskiej policji. Mężczyznę zatrzymano. To 30-letni mieszkaniec Gdyni. Prom ruszył w rejs tego samego dnia po godz. 13:00.

Na miejscu pojawili się także funkcjonariusze z jednostki kontrterrorystycznej w Gdańsku. - Mężczyzna został zatrzymany. Na miejscu trwają czynności. Nikomu nic nie nie stało. Pasażerowie opuścili pokład - powiedziała polsatnews.pl asp. Jolanta Grunert, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni. 

 

Mężczyzna, który groził podłożeniem ładunku to 30-letni mieszkaniec Gdyni.

 

"W dniu 09.08.2021, rano, na pokładzie promu Stena Line zbliżającego się do Gdyni, jeden z pasażerów zachowywał się w sposób niebezpieczny, a także wyrażał groźby w stosunku do pasażerów i załogi. Uruchomiliśmy procedury bezpieczeństwa. Pasażer został obezwładniony przez załogę i oddany w ręce policji w Polsce. Pozostali pasażerowie zeszli z promu w Gdyni bez przeszkód. Nic nikomu się nie stało. Czynności z zatrzymanym prowadzi policja, jak też czynności na pokładzie promu. W związku z toczącymi się czynnościami służb nie możemy udzielać więcej informacji" - brzmi treść komunikatu Stena Line, do którego dotarł Polsat News.

Stena Line: statek jest bezpieczny, wyruszył w rejs

Na pokładzie statku było łącznie 480 osób - pasażerowie i załoga. Po godz. 13 prom został przygotowywany do wypłynięcia po decyzji prokuratora. Prokurator prowadzący postępowanie był obecny na pokładzie i zezwolił na ładowanie statku.

 

ZOBACZ: Zielona Góra. 20-latek jechał 250 km/h. Próbował uciec przed policją

 

- Czynności służb na pokładzie zostały zakończone, statek jest bezpieczny i powrócił do normalnego kursowania. Bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest dla Stena Line priorytetem - mówiła w poniedziałkowe popołudnie rzeczniczka Stena Line Polska Agnieszka Zembrzycka.

 

We wtorek wieczorem promy kursujące na trasie Gdynia - Karlskrona wrócą do normalnej siatki połączeń.

 

 

msl/wka / polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie