Gdańsk. Wybuch w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji

Polska
Gdańsk. Wybuch w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji
zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com/AndrzejRembowski

W laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy ul. Biskupiej doszło do wybuchu. Na miejsce skierowana została grupa ratownictwa chemicznego. - Jedna osoba została ranna - powiedział polsatnews.pl mł. bryg. Jacek Jakóbczyk.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w piątek około 9:30. 

 

- Doszło do wybuchu w laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Na miejsce została skierowana specjalna grupa ratownictwa chemicznego, która działa na miejscu - potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl mł. bryg. Jacek Jakóbczyk z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku. 

 

ZOBACZ: Ciszewo. Pożar stogów słomy i siana

 

Mł. bryg. Jakóbczyk dodał, że w wyniku wybuchu nie doszło do pożaru. - Jedna osoba została poszkodowana w wyniku tego zdarzenia - podsumował strażak. 

 

Służby nie udzielają szczegółowych informacji na temat przyczyn wybuchu. 

Poparzona policjantka

- Policjantka wykonywała czynności służbowe i podczas tego doszło do incydentu pirotechnicznego. Została lekko ranna. To obrażenia nie zagrażające życiu. Na miejsce zostały wezwane służby medyczne i strażacy - powiedział podinsp. Maciej Stęplewski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. 

 

ZOBACZ: Śląskie. Wybuch łatwopalnej substancji. Poparzony 11-latek w szpitalu

 

Według wstępnych informacji, w laboratorium doszło do samozapłonu, który wytworzył wysoką temperaturę. Na skutek eksplozji policjanta ma poparzoną rękę. Policja nie ujawnia, jaką substancję badała ranna funkcjonariuszka.

 

- Zbieramy materiały w sprawie, które trafią do prokuratury - wskazał Stęplewski.

 

Jak dodał, choć pracuje w gdańskiej policji, 25 lat to nie pamięta podobnego incydentu w laboratorium na Biskupiej Górce.

dsk / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie