Zamość. Policja publikuje nowe nagranie sprawcy podpalenia sanepidu i punktu szczepień

Polska
Zamość. Policja publikuje nowe nagranie sprawcy podpalenia sanepidu i punktu szczepień
KMP Zamość
Do podpaleń doszło w nocy

Policja opublikowała nowe nagranie przedstawiające moment podpalenia budynku zamojskiego sanepidu. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Mężczyzna podpalił też mobilny punkt szczepień. Służby nadal poszukują sprawcy. Uruchomiono infolinię.

- Doszło do aktu terroru, który jest skierowany nie tylko do tych osób, które tu pracują, ale akt terroru wobec państwa - powiedział minister Adam Niedzielski w Zamościu po podpaleniu tamtejszej Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i mobilnego punktu szczepień.

W czwartek policja opublikowała nowe nagranie, na którym widać sprawcę podpalenia. Uruchomiono także specjalną infolinię - pod numerem telefonu 575 688 507 przez całą dobę można przekazywać informacje na temat mężczyzny. Jak zaznacza policja, można przekazywać je anonimowo.

Premier: nagroda za pomoc

Minister Adam Niedzielski podjął w poniedziałek decyzję, żeby osobie, która pomoże złapać sprawcę podpalenia, zostanie wypłacona specjalna nagroda. Szef resortu zdrowia obiecał 10 tys. zł nagrody.

 

WIDEO: Podpalenie budynku sanepidu w Zamościu

 

 

Do pożarów doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Najpierw ogień pojawił się w mobilnym punkcie szczepień, ustawionym na Rynku Solnym w Zamościu, a potem w budynku powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków. - Według wstępnych ustaleń sprawca wybił tam szybę w podpiwniczeniu i podpalił wnętrze - powiedział Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek. W pożarach nikt nie ucierpiał.

 

ZOBACZ: Zamość. Podpalenie punktu szczepień. Premier: nie będzie żadnej tolerancji

 

Nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy podpaleń pracuje specjalna grupa śledcza. Policjanci weryfikują każdą informację, która mogłaby przyczynić się do ustalenia danych osoby, którą widać na nagraniach z kamer monitoringu.

an/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie