Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 4 sierpnia

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 4 sierpnia
Polsat News
Dane Ministerstwa Zdrowia, 4 sierpnia

Mamy 164 nowe zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Zmarły kolejne 4 osoby. Wczoraj również stwierdzono 164 zakażenia i 4 zgony, zaś tydzień temu informowano o 138 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce i 3 zgonach.

Nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (29), małopolskiego (27), lubelskiego (12), podlaskiego (11), śląskiego (11), kujawsko-pomorskiego (10), łódzkiego (9), podkarpackiego (9), pomorskiego (9), dolnośląskiego (7), wielkopolskiego (7), zachodniopomorskiego (7), opolskiego (3), świętokrzyskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1).

8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 883 448. Zmarło 75 269 osób. 

Dzienny raport o koronawirusie

W szpitalach jest 292 chorych z COVID-19, a 39 z nich jest podłączonych do respiratorów – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 6072 łóżek i 595 respiratorów.

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 75 282 osób. Resort podał, że wyzdrowiało dotąd 2 653 981 zakażonych.

Obostrzenia dla niezaszczepionych?

- Jeżeli nie będziemy się szczepić to pamiętajmy, że w pierwszej kolejności te regiony, w których wyszczepienie będzie najmniejsze, tam będzie największa transmisja wirusa i te regiony na samym początku będą objęte obostrzeniami - powiedział w rozmowie z Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Jak podkreślił obostrzenia mogą nie dotyczyć osób zaszczepionych.

 

- Niewykluczone, że wejdzie przepis, który będzie umożliwiał osobom zaszczepionym normalne poruszanie się, korzystanie ze wszystkich miejsc użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do osób, które się nie zaszczepią - powiedział Andrusiewicz w rozmowie z Polsat News. 

dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie