Grzegorz Braun przyszedł z kontrolą poselską. Żądał wglądu do badań szczepionek

Polska
Grzegorz Braun przyszedł z kontrolą poselską. Żądał wglądu do badań szczepionek
pixabay/Judy Smith/CDC/CC BY 2.0
Grupa osób, które zjawiły się w biurze Cessaka, oczekiwała wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia.

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

Prezes poinformował, że w poniedziałek do jego biura, "pod hasłem kontroli poselskiej", wkroczył Grzegorz Braun (Konfederacja) razem z grupą przeciwników szczepień.

 

ZOBACZ: Nie będą masowo szczepić dzieci. Wielka Brytania zdecydowała

 

- Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu - powiedział.

 

Po tym incydencie prezes URPL przekazał, że składa zawiadomienie do prokuratury, Urząd będzie dodatkowo chroniony przez policję.

Żądali wglądu do badań

Jak mówił Cessak, grupa osób, która zjawiła się w jego biurze oczekiwała wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia.

 

ZOBACZ: Australia. Z powodu pandemii dzieci utknęły za granicą bez opieki. "Liczba jest szokująca"

 

- Jednak bardziej skupiono się na show, które było transmitowane na YouTube niż na samym poznaniu kwestii badań klinicznych w populacji pediatrycznej - ocenił.

 

Zdaniem prezesa takie sytuacje podgrzewają dalsze działania przeciwników szczepień.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie