Hiszpania. Media: były król przekazał przyjaciółce 64,8 mln euro; planował z nią ślub

Polska
Hiszpania. Media: były król przekazał przyjaciółce 64,8 mln euro; planował z nią ślub
commons.wikimedia.org/ fot.Aleph
Juan Carlos, który abdykował na rzecz swojego syna Filipa VI, dyskretnie wyjechał z Hiszpanii na początku sierpnia 2020 roku udając się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie nadal przebywa

Na miesiąc przed swą abdykacją w 2014 roku ówczesny król Hiszpanii Juan Carlos poprosił o rękę swoją przyjaciółkę Corinnę Larsen - podał w środę madrycki dziennik "La Razon". Gazeta utrzymuje, że swojej niedoszłej małżonce Burbon przelał na konta bankowe 64,8 mln euro.

Dziennik, powołując się na zeznania Larsen przed sądem w Londynie, gdzie złożyła ona pozew przeciwko Juanowi Carlosowi, napisał, że środki, jakie ówczesny monarcha przekazał swojej kochance pochodziły z Arabii Saudyjskiej.

 

ZOBACZ: Hiszpania wstrzymała testy kliniczne szczepionki przeciw Covid-19

 

"La Razon" przypomina, że Larsen pozwała w tym roku Juana Carlosa, pisząc w pozwie, że z powodu romansu z nim stała się celem ataków i gróźb ze strony otoczenia byłego króla, a także hiszpańskich służb.

Zadośćuczynienie za krzywdy

Była przyjaciółka Juana Carlosa domaga się odszkodowania z tytułu prześladowań, jakich rzekomo miała doświadczyć, wydatków na ochronę swoją i swojego syna, a także na terapię psychologiczną po traumach, jakich miała doznać ze strony Burbona i jego otoczenia. W pozwie nie sprecyzowała kwoty odszkodowania, jakiego domaga się od byłego monarchy.

 

Juan Carlos, który abdykował na rzecz swojego syna Filipa VI, dyskretnie wyjechał z Hiszpanii na początku sierpnia 2020 roku udając się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie nadal przebywa.

 

W liście skierowanym do swego syna były monarcha napisał przed wyjazdem, że udaje się na emigrację, aby “ułatwić” Filipowi VI sprawowanie urzędu głowy państwa. Przypomniał w liście o “reperkusjach publicznych”, nawiązując do zarzutów korupcyjnych wobec swojej osoby.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie