Portugalia. Policja rozbiła narkotykowy gang. Kierowała nim 79-latka

Świat
Portugalia. Policja rozbiła narkotykowy gang. Kierowała nim 79-latka
ASSOCIATED PRESS/East News/ARMANDO FRANCA
Zatrzymani wraz z kobietą wspólnicy poszukiwali klientów w różnych regionach Hiszpanii

Funkcjonariusze policji z Portugalii i Hiszpanii rozbili grupę przestępczą sprowadzającą na Półwysep Iberyjski kokainę z Ameryki Łacińskiej. Gangowi przewodziła 79-letnia Portugalka z miasta Vila Real. Podczas przeszukania w jej domu w Vila Real znaleziono 15 kg kokainy.

We wtorkowym komunikacie portugalska policja potwierdziła, że we wspólnej operacji z hiszpańską policją krajową oraz żandarmerią rozbiła gang sprowadzający do Hiszpanii za pośrednictwem portugalskich portów duże ilości narkotyków.

Emerytka i współpracownicy 

Policja sprecyzowała, że grupie szefowała pochodząca z Portugalii emerytka, pomieszkująca w hiszpańskiej prowincji Tarragona. Jej zatrzymanie nastąpiło w mieście Vila Real, na północy Portugalii, dokąd kierowana była większość ładunków narkotyków.

 

ZOBACZ: Wrocław. Brali narkotyki w śmieciarce. Zdradził ich biały proszek

 

Zarówno kierująca gangiem kobieta, jak i dwóch jej współpracowników, często przemieszczali się do Portugalii w ramach nadzorowania ładunków odbieranych z transportów docierających głównie z Republiki Dominikany. Oficjalnie 79-latka szefowała spółce importującej materiały budowlane.

Korzystała z usług innych dilerów

Według policji zatrzymani wraz z kobietą wspólnicy, 26-latek z Alicante i 60-latek z katalońskiej miejscowości Blanes, poszukiwali klientów w różnych regionach Hiszpanii. W tym celu grupa przestępcza wielokrotnie korzystała z usług innych dilerów narkotykowych.

 

Z informacji śledczych wynika, że właśnie z powodu nietypowej formy działalności, opierającej się o współpracę z innymi gangami, grupa portugalskiej seniorki została namierzona przez policję. Podczas przeszukania w jej domu w Vila Real znaleziono 15 kg kokainy.

 

We wtorkowym komunikacie portugalska policja zapowiedziała, że wciąż poszukuje innych członków gangu seniorki i “nie wyklucza kolejnych zatrzymań”.

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie