Liban: mężczyzna uznany za zmarłego "ożył" na pogrzebie

Świat
Liban: mężczyzna uznany za zmarłego "ożył" na pogrzebie
Facebook/screen
Żałobnicy byli w szoku, ale rzucili się mężczyźnie na ratunek

Libańczyk uznany za zmarłego zaczął ruszać się w trumnie na swoim pogrzebie. Żałobnicy natychmiast ruszyli do mężczyzny, część próbowała go reanimować. Po przewiezieniu do szpitala lekarze nie kryli zdziwienia i potwierdzili, że "nieboszczyk" żyje. Nagranie z pogrzebu trafiło do sieci.

Do zdarzenia doszło w mieście Hermel w północno-wschodnim Libanie. Jak poinformował "Gulf Today", zgromadzeni na cmentarzu w pewnym momencie zauważyli, że leżący w trumnie mężczyzna nagle się poruszył.  

 

ZOBACZ: Ukraina: przyszedł odwiedzić groby na cmentarzu, zginął w wybuchu miny

 

Żałobnicy stojący najbliżej "nieboszczyka" rzucili się, by udzielić mu pierwszej pomocy. Próbowali go reanimować. Ostatecznie akcję ratunkową przejęła załoga karetki pogotowia, która zawiozła mężczyznę do szpitala.

 

Lekarze przyjęli całą sytuację ze zdziwieniem: potwierdzili, że mężczyzna nadal żyje. Nie wiadomo, jak doszło do pomyłki.

 

"Ożył" przed sekcją zwłok

Przypadki "ożywień" zdarzają się regularnie w różnych miejscach świata. W marcu media informowały o podobnej sytuacji w stanie Karnataka w Indiach.

 

ZOBACZ: Lekarze orzekli zgon. Zmarły "ożył" tuż przed sekcją zwłok

 

27-letni mężczyzna doznał groźnego wypadku na motocyklu. Lekarze orzekli śmierć mózgu i przekazali bliskim, że mogą szykować się do pogrzebu. "Zmarły" ożył tuż przed sekcją zwłok.

 

bas / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie