Ukraina: przyszedł odwiedzić groby na cmentarzu, zginął w wybuchu miny

Świat
Ukraina: przyszedł odwiedzić groby na cmentarzu, zginął w wybuchu miny
congerdesign / Pixabay
Mężczyzna zginął w wybuchu miny na cmentarzu

W Donbasie na wschodzie Ukrainy, niedaleko linii frontu, w eksplozji niezidentyfikowanego ładunku wybuchowego zginął mężczyzna, który przyszedł na cmentarz, by posprzątać groby - podała we wtorek policja obwodu donieckiego.

Do zdarzenia doszło na cmentarzu w miejscowości Werchniotorecke niedaleko linii rozgraniczenia między ukraińskimi wojskami a wspieranymi przez Rosję separatystami.

 

ZOBACZ: Weteran wojny w Donbasie podpalił się na Majdanie w Kijowie

 

69-letni lokalny mieszkaniec przyszedł wraz z małżonką na cmentarz, by posprzątać nagrobki. Niezidentyfikowany ładunek wybuchł podczas prac porządkowych. Mężczyzna zmarł wskutek odniesionych ran.

 

Policja ewakuowała wszystkie osoby, które przebywały na terenie nekropolii i otoczyła niebezpieczny rejon. Na miejsce skierowano techników materiałów wybuchowych. Ustalane są okoliczności zdarzenia.

 

ZOBACZ: Kolejne złamanie rozejmu w Donbasie. Zginął ukraiński żołnierz

 

Donbas to jeden z najbardziej zaminowanych obszarów świata. Na początku roku Specjalna Misja Obserwacyjna OBWE przekazała, że w 2020 roku, m.in. w wyniku wybuchów min, w Donbasie zginęło 24 cywilów, a 105 zostało rannych.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie