Małopolskie. Areszt dla 60-latka, który groził synowi i podpalił dom

Polska
Małopolskie. Areszt dla 60-latka, który groził synowi i podpalił dom
Małopolska Policja
Mężczyzna oblał benzyną beton przed posesją i część budynku

Olkuski (woj. małopolskie) sąd zdecydował w czwartek o tymczasowym, dwumiesięcznym areszcie dla 60-latka, który groził synowi pozbawieniem życia i podpalił dom - poinformowała policja.

Chodzi o zdarzenie w gminie Bukowno, gdzie policja została wezwana do 60-latka, awanturującego się z żoną i grożącego synowi pozbawieniem życia.

 

ZOBACZ: Śląskie. Wyrzucony przez okno wózek dla lalek ranił przechodnia

 

Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres, 60-letnia kobieta wraz z 30-letnim synem przebywali na zewnątrz budynku. W środku znajdował się nietrzeźwy 60-latek, który zamknął drzwi wejściowe domu. Mężczyzna wcześniej benzyną oblał beton przed posesją i część budynku.

Ogień szybko się rozprzestrzeniał

Policjanci weszli do budynku, otwierając drzwi wejściowe zapasowym kluczem, który miała przy sobie gospodyni. Mundurowi, wykorzystując chwile nieuwagi napastnika, próbowali go obezwładnić. Mężczyzna jednak odpalił zapalniczkę – w skutek tego zarówno wnętrze domu, jak i ubranie mężczyzny zaczęły płonąć. Policjanci chwycili koce leżące na łóżku, by zdusić nimi ogień na odzieży mężczyzny. Tymczasem ogień w pomieszczeniu szybko się rozprzestrzeniał, a dym coraz bardziej odgraniczał im oddychanie. Funkcjonariusze wyprowadzili zatem mężczyznę i wrzucili go do niewielkiego oczka wodnego, które znajdowało się przy posesji.

 

Śląska Policja

 

 

Na miejsce wezwano pogotowie oraz straż pożarną, która ugasiła pożar w domu mieszkalnym. 60-latek trafił do szpitala. Tam policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po opatrzeniu przez lekarzy, 60-latek został przewieziony do komendy w Olkuszu i umieszczony pomieszczeniach dla zatrzymanych. Do szpitala trafili także interweniujący na miejscu funkcjonariusze, którzy przytruli się dymem.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie