Śląskie. Wyrzucony przez okno wózek dla lalek ranił przechodnia

Polska
Śląskie. Wyrzucony przez okno wózek dla lalek ranił przechodnia
Erich Ferdinand/ Flickr/ Attribution 2.0 Generic /CC BY 2.0

Wyrzucona przez okno zabawka – wózek dla lalek - ranił w głowę mężczyznę, który w środę wieczorem szedł głównym deptakiem w Bielsku-Białej (woj. śląskie). 64-latkowi musieli udzielić pomocy ratownicy pogotowia.

- Rana silnie krwawiła. Policjanci, którzy patrolowali miasto, wezwali pogotowie i udzielili pomocy przedmedycznej; zatamowali krwawienie i opatrzyli ranę. Na szczęście poszkodowany 64-latek nie doznał obrażeń zagrażających życiu - powiedział rzecznik bielskich policjantów asp. szt. Roman Szybiak.

 

ZOBACZ: Opole: śmiertelny wypadek na obwodnicy. Policjanci szukają świadków zdarzenia

 

Poszkodowany został uderzony zabawkowym wózkiem dla lalek, który został wyrzucony, podobnie, jak kilka innych zabawek, z okna na drugim piętrze kamienicy. - Na miejscu zjawiła się właścicielka mieszkania, tłumacząc, że upuściła je jej 4-letnia córka – powiedział Szybiak.

 

Policjanci weszli do mieszkania, aby sprawdzić, czy ktoś w ten sposób nie chciał zasygnalizować wezwania pomocy, a jeśli nie, to co było powodem niecodziennego zajścia.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Próba przemytu papierosów z użyciem drona przy granicy z Ukrainą

 

- Okazało się, że zabawki zostały wyrzucone przez swawolnie bawiącą się 4-latkę, która wykorzystała moment nieuwagi opiekuna i wyrzuciła część zabawek przez okno. Jak ustalili mundurowi, dziewczynka znajdowała się w tym momencie pod opieką babci – wyjaśnił Roman Szybiak.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie