Kraków. 47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. Kilkanaście razy ugodził go nożem

Polska
Kraków. 47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. Kilkanaście razy ugodził go nożem
Zdj. ilustracyjne/ nożownik/ Pixabay
47-latek z Krakowa, który w ubiegłym tygodniu kilkanaście razy ugodził nożem policjanta w brzuch i okolice klatki piersiowej

47-latek z Krakowa, który w ubiegłym tygodniu kilkanaście razy ugodził nożem policjanta w brzuch i okolice klatki piersiowej, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa – poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Grozi mu dożywocie.

 

ZOBACZ: Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym. Nowe fakty

 

Do zdarzenia doszło podczas interwencji policji, wezwanej do sąsiedzkiego konfliktu w bloku w Mistrzejowicach w Krakowie. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że jeden z sąsiadów wylewa nieczystości na okno w innym mieszkaniu.

Ranił go w brzuch i klatkę piersiową

Policjanci, którzy przybyli do mieszkania mężczyzny sprawiającego kłopoty, zostali zaatakowani. 47-latek kilkanaście razy ranił funkcjonariusza w brzuch i okolice klatki piersiowej. W napaści uczestniczyła też matka mężczyzny. Kobieta utrudniała interwencję i również odpowie za czynną napaść na policjanta. Wobec niej sąd zastosował dozór policyjny. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Niemcy: polski kierowca autobusu zginął z rąk nożownika

 

Agresorów obezwładnił drugi policjant, a na miejsce wezwano dodatkowe patrole i ratowników medycznych. W środę, po tygodniu, raniony policjant został wypisany ze szpitala.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie