Japonia. Kolejny rekord COVID-19 w Tokio – po raz pierwszy ponad 3 tys. infekcji

Świat
Japonia. Kolejny rekord COVID-19 w Tokio – po raz pierwszy ponad 3 tys. infekcji
PAP/EPA/DIEGO AZUBEL
Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio

Władze Tokio zgłosiły w środę 3177 nowych zakażeń koronawirusem, a dobowy bilans przekroczył 3 tys. po raz pierwszy od początku pandemii. W stolicy Japonii trwają Igrzyska Olimpijskie 2020 i obowiązuje stan wyjątkowy ze względu na zagrożenie COVID-19.

Środowy bilans jest wyższy niż 2848 przypadków zgłoszonych poprzedniego dnia, co również było rekordem. Jest też o ponad jedną trzecią wyższy niż w ubiegłą środę. Także siedmiodniowa średnia jest obecnie w Tokio najwyższa od początku kryzysu – podkreśla publiczna stacja NHK.

 

ZOBACZ: Tokio 2021. Koreańska telewizja przeprosiła za narodowe stereotypy w relacji z ceremonii otwarcia

 

Najnowszy wzrost zakażeń wiązany jest z szerzącym się w Japonii bardziej zaraźliwym wariantem Delta, a tokijska służba zdrowia znajduje się pod coraz większą presją – podała agencja Kyodo, oceniając, że rekordowe bilanse zakażeń rzucają się cieniem na trwające igrzyska.

Co z igrzyskami?

Wirus szybko rozprzestrzenia się również w innych prefekturach. Wtorkowy bilans ogólnokrajowy przekroczył 7 tys. nowych zakażeń po raz pierwszy od maja, zbliżając się do rekordowej wartości ok. 8 tys. przypadków zgłoszonych jednego dnia na początku stycznia. Granica 8 tys. nowych infekcji w kraju została przekroczona w środę - podał nadawca NHK.

 

ZOBACZ: Igrzyska w Tokio. Polska ze srebrnym medalem w wioślarstwie kobiet

 

Tymczasem organizatorzy igrzysk zgłosili w środę wykrycie zakażenia koronawirusem u kolejnych 16 osób związanych z tą imprezą, co podniosło łączną liczbę takich przypadków potwierdzonych od początku miesiąca do 169. Po raz pierwszy od czterech dni wśród nowo zdiagnozowanych infekcji nie ma olimpijczyków.

 

Premier Japonii Yoshihide Suga odrzucił we wtorek możliwość odwołania igrzysk, które rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia - przekazała agencja Kyodo. Z powodu zagrożenia koronawirusowego większość konkurencji odbywa się bez udziału publiczności.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie