Tokio 2021. Koreańska telewizja przeprosiła za narodowe stereotypy w relacji z ceremonii otwarcia

Świat
Tokio 2021. Koreańska telewizja przeprosiła za narodowe stereotypy w relacji z ceremonii otwarcia
PAP/Leszek Szymański
Stacja telewizyjna MBC wykorzystała różne zdjęcia i podpisy, gdy pojawiali się reprezentanci krajów podczas ceremonii rozpoczęcia igrzysk

Nadawca MBC pokazał zdjęcie Czarnobyla, gdy reprezentanci Ukrainy wyszli na stadion. Zdarzenie to wywołało oburzenie wśród widzów. Nadawca przeprosił za "użycie nieodpowiednich zdjęć" podczas przedstawiania takich krajów jak Ukraina i Haiti.

Południowokoreańska sieć telewizyjna przeprosiła za użycie stereotypów narodowych, w tym obrazu Czarnobyla dla Ukrainy, podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio.

 

Stacja telewizyjna MBC wykorzystała różne zdjęcia i podpisy, gdy pojawiali się reprezentanci krajów podczas ceremonii rozpoczęcia igrzysk.

 

ZOBACZ: Tokio 2020. Upały, koronawirus i tajfun. Organizatorzy zmieniają harmonogram

 

Nadawca koreańskiej telewizji posłużył się stereotypami, aby zobrazować kraje biorące udział w igrzyskach. Wśród nich znajdowały się takie jak pizza, aby przedstawić Włochy, łosoś podczas wprowadzania Norwegii i sushi dla Japonii.

Stereotypizacja krajów

Kiedy przedstawiciele Ukrainy wyszli na stadion, MBC pokazało zdjęcie Czarnobyla, miejsca niszczycielskiej awarii jądrowej w 1986 roku. Z kolei podczas przemarszu reprezentantów Haiti telewizja wyświetliła, że w tym kraju sytuacja polityczna jest gorąca po zabójstwie prezydenta.

 

ZOBACZ: Tokio 2020. Iga Świątek odpadła w drugiej rundzie turnieju tenisistek

 

Publikacje odbiły się szerokim echem na świecie i wywołały oburzenie widzów i kibiców. Z racji tego, po zakończeniu transmisji, telewizja MBC wydała komunikat. "W dzisiejszej transmisji z ceremonii otwarcia użyto nieodpowiednich zdjęć podczas przedstawiania takich krajów jak np. Ukraina i Haiti, a także innych krajów. Przepraszamy widzów z Ukrainy i pozostałych krajów" - napisał koreański nadawca.

 

Ceremonia odbyła się przed pustym stadionem ze względu na środki bezpieczeństwa podczas pandemii. Japońska gwiazda tenisa, Naomi Osaka, zapaliła płomień olimpijski na stadionie, aby uświetnić oficjalne otwarcie igrzysk.

aml/msl / polsatnews.pl / The Independent
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie