USA. Koniec kurateli ojca nad majątkiem Britney? Adwokat składa wniosek

Świat
USA. Koniec kurateli ojca nad majątkiem Britney? Adwokat składa wniosek
wikimedia/Glenn Francis
Zgodnie z wnioskiem majątek Spears szacowany jest na ponad $2,7 mln dolarów w aktywach gotówkowych i 56 mln w aktywach niegotówkowych.

Nowo zatrudniony prawnik Britney Spears zwrócił się w poniedziałek do kalifornijskiego sądu z wnioskiem o odsunięcie jej ojca od nadzoru nad majątkiem gwiazdy amerykańskiej piosenki, który sprawował przez 13 lat.

Wniosek w tej sprawie adwokat Mathew Rosengart złożył do sądu wyższej instancji w Los Angeles. Wystąpił o zastąpienie ojca, Jamiego Spearsa, dyplomowanym księgowym Jasonem Rubinem z firmy Certified Strategies Inc. w Woodland Hills w Kalifornii.

 

ZOBACZ: Britney Spears w końcu może zatrudnić własnego prawnika. Chce wnieść oskarżenie przeciwko ojcu

 

Uzasadniał, że jego kandydat jest wykwalifikowanym, profesjonalnego powiernikiem.

Wniosek adwokata obejmuje też prośbę o odwołanie m.in. takich dotychczasowych ustaleń jak prawo do podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej w imieniu piosenkarki. Postuluje upoważnienie Rubina do zatwierdzonych działań związanych z wykonywaniem, nagrywaniem, filmami, programami telewizyjnymi itp.

Majątek Britney


Zgodnie z wnioskiem majątek Spears szacowany jest na ponad $2,7 mln dolarów w aktywach gotówkowych i 56 mln w aktywach niegotówkowych.

 

ZOBACZ: USA. Britney Spears zwróciła się do sądu o zakończenie kurateli nałożonej przed 13 laty

Piosenkarka zapowiadała wniesienie oskarżenia przeciwko ojcu w minionym miesiącu. Nazwała jego działania nadużyciem. - Jeśli to nie jest nadużycie, nie wiem, co nim jest. (…) Myślałam, że próbują mnie zabić – mówiła Spears cytowana przez CNN.

Złożenie dokumentów zbiegło się w poniedziałek z kolejnym przesłuchaniem w sądzie wyższej instancji w Los Angeles w sprawie dotyczącej opieki kuratorskiej nad Spears. Dyskutowano, czy sprawująca osobistą kuratelę nad piosenkarką Jodi Montgomery, powinna otrzymać dodatkowe zabezpieczenie w związku z rzekomymi groźbami śmierci, które otrzymała.

Proszą o więcej czasu


Sędzia Brenda Penny, zarządziła, że Montgomery, pozostanie na tym stanowisku do 8 października. Zatwierdziła również rezygnację Bessemer Trust, firmy finansowej, która miała objąć wspólny nadzór nad majątkiem Spears, ale złożyła rezygnację na początku tego miesiąca.

Jak podała CNN prawnicy stron poprosili o więcej czasu na wynegocjowanie limitu wydatków na dodatkowe zabezpieczenie dla Montgomery. Adwokat Vivian Lee Thoreen zaznaczyła, że Jamie Spears zaaprobował by wydanie do 50 tys. dolarów miesięcznie na ochronę dla Montgomery, jeśli jego córka wyrazi na to zgodę, pomimo jego początkowych obiekcji.

Kolejne przesłuchanie w sprawie Spears zaplanowano na 29 września.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie