Tesla "cichym zabójcą kotów". Siostra Britney Spears oskarża Elona Muska

Moto
Tesla "cichym zabójcą kotów". Siostra Britney Spears oskarża Elona Muska
Flickr/Walt Disney Television/CC BY-ND 2.0
Siostra Britney Spears nazwała Teslę "cichym zabójcą kotów"

Aktorka i piosenkarka Jamie Lynn Spears nazwała Teslę "cichym zabójcą kotów". W filmie na Instagramie zwróciła się też do dyrektora generalnego firmy Elona Muska mówiąc mu, że "jest jej winien kilka kotów".

Siostra Britney Spears zamieściła na Instagramie film, na którym mówiła, że kilka jej kotów zostało przejechanych przez elektryczny samochód, którego nie mogły usłyszeć.


- Straciliśmy, nie powiem nawet ile kotów, ponieważ nie słyszą Tesli. To jest naprawdę katastrofalne dla nas wszystkich - mówiła. - Elonie Musku, rozwiążmy to. Jesteś mi winien kilka kotów - dodała.

 

ZOBACZ: Czujniki w autonomicznych Teslach potrafią wykryć duchy na cmentarzach? [FILM]


Jamie Lynn Spears zaapelowała także, by Tesla zaczęła emitować dźwięki, które usłyszą zwierzęta i zdążą usunąć się z drogi.

 

Przepisy w USA i Europie


Ostatecznie wideo zniknęło z profilu aktorki, a w jego miejsce pojawił się nowy wpis, w którym Spears stwierdziła, że nie można winić Tesli za śmierć zwierząt, ponieważ w grę może wchodzić także "błąd kierowcy". Jednak również ten wpis został usunięty z profilu gwiazdy.

 

Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego wymaga, by samochody elektryczne imitowały dźwięki o natężeniu co najmniej 43 decybeli, gdy poruszają się z prędkością mniejszą niż 18,6 mil na godzinę (ok. 30 km/h). Porównuje się to do hałasu, jaki wydaje zmywarka. Jak podaje CNN Business, Tesla oraz inni producenci samochodów elektrycznych są zobowiązani do tego od września 2020 r.

 

ZOBACZ: Fatalna prognoza dla firmy Elona Muska. Kurs akcji Tesli może się załamać


"Ten przepis ma zapewnić, że niewidomi, niedowidzący i inni piesi będą w stanie usłyszeć i rozpoznać zbliżające się pojazdy hybrydowe i elektryczne" - informowała NHTSA.


Podobne przepisy obowiązują w Europie od lipca 2019 r. Wszystkie nowe modele pojazdów elektrycznych i hybrydowych sprzedawanych w UE muszą posiadać system AVAS (Acoustic Vehicle Alert System).

 

prz/bas/ CNN, TMZ
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie