Rekord zakażeń w Tokio. Liczba infekcji rośnie, mimo stanu wyjątkowego

Świat
Rekord zakażeń w Tokio. Liczba infekcji rośnie, mimo stanu wyjątkowego
PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
Liczba infekcji rośnie, mimo że w Tokio obowiązuje stan wyjątkowy.

Władze Tokio zgłosiły we wtorek 2848 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od początku pandemii – przekazały miejscowe media. W stolicy Japonii trwają obecnie Igrzyska Olimpijskie i obowiązuje stan wyjątkowy ze względu na zagrożenie Covid-19.

Wtorkowy bilans jest wyższy niż dotychczasowy rekord 2520 infekcji wykrytych w ciągu jednej doby na początku stycznia. Najnowszy wzrost wiązany jest z szerzącym się w Japonii na coraz większą skalę bardziej zaraźliwym wariantem Delta.

 

ZOBACZ: Japonia. Pierwszy przypadek koronawirusa w wiosce olimpijskiej

 

Eksperci doradzający tokijskim władzom ostrzegają, że jeśli wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał w takim tempie, sytuacja może się stać "krytyczna" – podała agencja Kyodo.

 

Wcześniej przez siedem dni z rzędu dobowe bilanse infekcji nie spadały w Tokio poniżej tysiąca. W poniedziałek zgłoszono tam 1429 zakażeń.

Stan wyjątkowy w Tokio

Liczba infekcji rośnie, mimo że w Tokio obowiązuje stan wyjątkowy. Przewiduje on ograniczenia w działalności barów i restauracji, a mieszkańcy są proszeni o niewychodzenie z domu bez potrzeby i w miarę możliwości przechodzenie na pracę zdalną.

 

ZOBACZ: Próbowała zgasić znicz olimpijski. Pistoletem na wodę

 

Organizatorzy Igrzysk zgłosili tymczasem we wtorek wykrycie zakażenia u kolejnych siedmiu osób związanych z zawodami, w tym u dwojga sportowców z zagranicy.

 

Łącznie wśród osób biorących udział w Igrzyskach lub pracujących przy obsłudze imprezy wykryto już 155 zakażeń.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie