Kamieniec Ząbkowicki. Są wyniki sekcji zwłok noworodka. Jego ciało odnaleziono w walizce

Polska
Kamieniec Ząbkowicki. Są wyniki sekcji zwłok noworodka. Jego ciało odnaleziono w walizce
Polsat News

Szczątki odnalezione w piwnicy domu w Kamieńcu Ząbkowickim (woj. dolnośląskie) należą do noworodka, co potwierdziła ich sekcja - dowiedział się Polsat News. Ciało mogło przeleżeć w walizce kilkanaście miesięcy. Zdaniem śledczych, zabójstwa nie dokonali byli lokatorzy.

W ubiegłym tygodniu w Kamieńcu Ząbkowickim w piwnicy domu jednorodzinnego mężczyzna znalazł podczas sprzątania ludzkie szczątki. Podczas prac porządkowych natrafił na nie właściciel mieszkania.

 

ZOBACZ: 84-latek potrącił rowerzystkę. Mężczyzna zmarł po powrocie do domu

 

- W worku foliowym ukrytym w walizce znajdowały się ludzkie szczątki. Z pierwszych ustaleń wynika, że to prawdopodobnie noworodek - informował wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk.

Wśród podejrzanych nie ma byłych lokatorów

W sprawie zostało wszczęto śledztwo. - Jest ono prowadzone pod kątem zabójstwa noworodka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu - powiedział prokurator.

 

Śledczy zlecili więc sekcję zwłok, która odbyła się w poniedziałek. Potwierdzono, że w walizce znajdowały się ludzkie zwłoki. Najprawdopodobniej przeleżały kilkanaście miesięcy.

 

Jak dowiedziała się reporterka Polsat News Patrycja Nawrocka, według wstępnych ustaleń z kręgu podejrzanych wykluczono byłych lokatorów. Żadna z kobiet zamieszkujących wcześniej posiadłość nie mogła być matką noworodka.

wka / Interia / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie