84-latek potrącił rowerzystkę. Mężczyzna zmarł po powrocie do domu

Polska
84-latek potrącił rowerzystkę. Mężczyzna zmarł po powrocie do domu
KPP w Wyszkowie

Policjanci z Wyszkowa (Mazowieckie) wyjaśniają okoliczności potrącenia 75–letniej rowerzystki w miejscowości Somianka. Wypadek prawdopodobnie spowodował 84-letni kierowca daewoo lanosa, który po zdarzeniu odjechał i został znaleziony martwy w garażu.

Jak poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński, do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 10. W tym czasie przez powiat wyszkowski przechodziła ulewa, wiał silny wiatr, a widoczność była znacznie ograniczona.

 

ZOBACZ: Nie żyje 26-latka w 6. miesiącu ciąży. Jej bmw owinęło się wokół drzewa

 

Dyżurny policji został wówczas powiadomiony o prawdopodobnym potrąceniu 75-letniej rowerzystki w miejscowości Somianka. Wskazywały na to m.in. uszkodzenia jednośladu. Na miejscu wypadku nie było jednak ani samochodu, ani kierowcy.

 

KPP w Wyszkowie
 

75-latka, która doznała obrażeń ciała, została przewieziona karetką do szpitala. Natomiast policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. Po drodze znaleźli tablicę rejestracyjną, która doprowadziła ich do 84-letniego kierowcy lanosa.

 

Okazało się jednak, że mężczyzna nie żyje. Nieprzytomnego mieszkańca gminy Somianka znalazła w garażu sąsiadka.

"Nagłe zatrzymanie krążenia"

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kiedy mężczyzna opuścił auto, doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Pomimo podjętych czynności ratowniczym przez członków rodziny, a później ratowników medycznych, życia 84-latka nie udało się uratować - przekazał rzecznik.

 

ZOBACZ: Pociąg zderzył się z autem. Dróżnik miał nie zamknąć szlabanu

 

Śledczy wykonali szereg czynności procesowych zmierzających do szczegółowego wyjaśnienia okoliczności i przebiegu tego tragicznego zdarzenia.

 

Technik kryminalistyki sporządził m.in szkice zdarzeniowe, przeprowadził oględziny pojazdów, jak i obydwu miejsc. Daewoo lanos miał wyraźne ślady po wypadku. Funkcjonariusze przesłuchali świadków.

 

KPP w Wyszkowie
 

Na polecenie prokuratora ciało 84-latka zostało zabezpieczone w prosektorium w celu wykonania sekcji, która ma wyjaśnić przyczyny jego zgonu. Lekarz stwierdzający zgon wykluczył udział osób trzecich.

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie