Tokio 2020. Upały, koronawirus i tajfun. Organizatorzy zmieniają harmonogram

Świat
Tokio 2020. Upały, koronawirus i tajfun. Organizatorzy zmieniają harmonogram
Polsat News
Harmonogram zawodów wioślarskich i łuczniczych, został już zmieniony

Służby metrologiczne w Japonii spodziewają się, że tajfun uderzy we wschodnie wyżebrze we wtorek. Jak poinformowali organizatorzy igrzysk, harmonogram odbywających się tego dnia zawodów wioślarskich i łuczniczych został zmieniony.

Potworny upał i do tego ogromna wilgotność. Z tym zmagają się sportowcy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Kolejnym zagrożeniem jest fakt, że nad Japonię nadciąga tajfun.

 

Według przewidywań, tropikalna burza uderzy od strony Pacyfiku w rejony Kanto lub Tohoku we wschodniej Japonii we wtorek. W rejonie Kanto położona jest stolica Tokio. Tajfun klasyfikowany jest w trzeciej kategorii na pięć pod względem prędkości wiatru.

Zmiany harmonogramu

Organizator zapewnił, że sytuacja jest monitorowana. W wydanym oświadczeniu zaznacza: "komitet organizacyjny Tokio 2020 dokonuje przeglądu z międzynarodowymi federacjami sportowymi MKOl i innymi odpowiednimi organizacjami, środków, które powinniśmy podjąć, aby chronić się przed tajfunem. W oparciu o najnowszą prognozę pogody prawdopodobnie uderzy na wschodzie Japonii. Harmonogram zawodów wioślarskich i łuczniczych, został już zmieniony, ale w tej chwili nie planujemy zmiany harmonogramu żadnych innych imprez".

 

ZOBACZ: Igrzyska olimpijskie. Drugi zawodnik judo wycofał się z turnieju. Nie walczył z Izraelczykiem

 

Zdaniem japońskiej agencji meteorologicznej tropikalna burza może też uderzyć "w rejony takie jak Tokio". Agencja ostrzegła przed ulewnymi deszczami i sztormem oraz wysokimi falami. 

 

WIDEO: Tomasz Lejman o nastawieniu Japończyków do igrzysk oraz zagrożeniu pogodowym

 

Tajfun Nepartak, gdyż tak się formalnie nazywa, powstał nad Oceanem Spokojnym. Obecnie ma mieć wewnątrz ciśnienie atmosferyczne ok. 994 hektopaskali i powodować wiatr o prędkości do 108 km na godzinę. Parametry mogą się zwiększyć zanim burza uderzy w ląd. 

laf/zdr / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie