Japońska pigułka przeciw COVID-19 w fazie testów na ludziach

Świat
Japońska pigułka przeciw COVID-19 w fazie testów na ludziach
Maksim Goncharenok / Pexels
Testy pigułki przeciw COVID-19 mogą się zakończyć w przyszłym roku

Japońska firma Shionogi z siedzibą w Osace rozpoczęła testy na ludziach pigułki przeciwko COVID-19; lek jest podawany raz dziennie i ma zneutralizować koronawirusa w mniej niż tydzień. Shionogi dołączyła w walce z Covid-19 do Pfizer Inc. oraz Merck&Co.

Shionogi - jak pisze "Wall Street Journal" - poinformowała, że opracowała pigułkę przeciwko COVID-19 i testuje jej wszelkie skutki uboczne w badaniach, które rozpoczęły się w tym miesiącu i prawdopodobnie potrwają do przyszłego roku.

 

Japońska firma jest w swych badaniach opóźniona o kilka miesięcy w stosunku do firm Pfizer i Merck, które rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę testowanie tabletek na COVID-19. Pfizer poinformował, że jego lek, który jest zażywany dwa razy dziennie, może być gotowy do wprowadzenia na rynek już w tym roku.

 

ZOBACZ: Lekarze biorą udział w fałszowaniu zaświadczeń o szczepieniu. Izba Lekarska: będą konsekwencje

 

Wszystkie trzy firmy chcą wypełnić jedną z największych luk w walce z pandemią koronawirusa. Badania wykazały, że szczepionki są skuteczne w zapobieganiu poważnym chorobom wywoływanym przez znane szczepy wirusa Covid-19, w tym bardziej zakaźny szczep delta. Jednak część ludzi nie chce się szczepić, a przypadki zakażeń mogą wystąpić u tych, którzy dostają szczepionki.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie