Śląskie. Policyjny pościg z finałem w korycie rzeki i narkotykami w tle

Polska
Śląskie. Policyjny pościg z finałem w korycie rzeki i narkotykami w tle
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Policjanci ze Szczyrku zatrzymali 30-latka, który jadąc fiatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki porzucił samochód, w którym była pasażerka. Pojazd stoczył się do rzeki. Przy kobiecie policjanci znaleźli narkotyki – podała w piątek policja.

Do pościgu zakończonego w rzece doszło w czwartek wieczorem. Policjanci patrolowali ulice podbielskich Wilkowic. Na jednej z nich postanowili skontrolować osobowego fiata.

 

- W tym celu włączyli odpowiednie sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Kierowca osobówki je zignorował i rozpoczął ucieczkę, łamiąc po drodze wiele przepisów kodeksu drogowego. Nad korytem rzeki uciekinier porzucił samochód i usiłował uciekać pieszo. Został szybko zatrzymany – powiedział rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Próbował rozjechać policjanta. Później sięgnął po siekierę

 

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

- 30-letni mieszkaniec powiatu bielskiego był trzeźwy, została mu jednak pobrana krew w celu sprawdzenia, czy nie znajdował się pod wpływem narkotyków. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia – wskazał Szybiak.

Nie miał prawa jazdy

Policjant dodał, że mężczyzna wybiegając z pojazdu pozostawił go na jałowym biegu, nie włączając hamulca ręcznego.

 

ZOBACZ: Wrocław. "Rzucał niemowlakiem, bił po głowie". Ziobro składa kasację ws. uniewinnienia

 

- Samochód, razem ze znajdującą się w nim pasażerką, stoczył się wprost do koryta rzeki. Stróże prawa ruszyli z pomocą kobiecie. Na szczęście 26-latka nie doznała żadnych obrażeń. Policjanci znaleźli przy niej narkotyki. Mieszkanka powiatu bielskiego została zatrzymana. Za posiadanie zabronionych środków grozi jej kara nawet 3 lat więzienia – powiedział.

 

Szybiak poinformował, że o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje niebawem prokurator i sąd.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie