Rosja. Policjant walczył z korupcją. W domu miał złote toalety za... łapówki

Świat
Rosja. Policjant walczył z korupcją. W domu miał złote toalety za... łapówki
Reuters
Prywatne mieszkanie Aleksieja Safonowa było bogato urządzone

Pozłacane sedesy i drogie samochody. Kierownik drogówki w jednym z kaukaskich regionów Rosji żył - jak to określają lokalne media - z "carskim przepychem". Wszystko dzięki temu, że jednocześnie miał być szefem grupy przestępczej, która wydawała fałszywe dokumenty dla transportów zboża.

Wszczęto śledztwo w sprawie przyjmowania łapówek przez zorganizowaną grupę przestępczą dowodzoną przez kierownika wydziału ruchu drogowego stawropolskiej policji, Aleksieja Safonowa.

 

Mężczyzna walczył z korupcją w szeregach policji i namawiał kolegów do nieprzyjmowania łapówek. Przestrzegał przed wysokimi karami za ten czyn.

Zorganizowana grupa

W toku śledztwa ustalono, że poza Safonowem grupa składała się z byłych i obecnych funkcjonariuszy oraz cywili. Przez wiele lat jej członkowie za pieniądze przygotowywali dokumenty pozwalające na transport dóbr przez kraj stawropolski bez kontroli.

 

WIDEO: Policjant walczył z korupcją. W domu miał złote toalety za... łapówki

 

 

Takie działanie było niezgodne z prawem administracyjnym.

Złote toalety

Suma łapówek przekracza 19 milionów rubli (255 tys. dolarów). Śledczy podczas przeszukań znaleźli duże sumy pieniędzy, drogie auta oraz przedmioty i dokumenty ważne dla toku śledztwa. Trwa identyfikacja dalszych podejrzanych w tej sprawie.

 

Prywatne mieszkanie Aleksieja Safonowa było bogato urządzone. Wnętrza utrzymane w stylu rokokowym przypominały pałacowe komaty. Przepych dotyczył także łazienek i pokoi kąpielowych, wyposażonych w pozłacane toalety i armaturę.

laf/ac / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie