Kutno. Noworodek znaleziony w oknie życia sióstr pasjonistek. "Nie doszło do przestępstwa"

Polska
Kutno. Noworodek znaleziony w oknie życia sióstr pasjonistek. "Nie doszło do przestępstwa"
Pixabay
W czwartek w "oknie życia" w Kutnie znaleziono noworodka

Policja w Kutnie (woj. łódzkie) dostała zgłoszenie o pozostawieniu w oknie życia noworodka. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek. - Nie doszło do przestępstwa - powiedziała rzeczniczka kutnowskiej policji podkom. Edyta Machnik.

Okno życia funkcjonuje przy kutnowskiej siedzibie zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża w Kutnie (łódzkie). Chłopca pozostawiono tam w czwartek po południu.

Dziecko trafiło do szpitala na badania

- Dostaliśmy zgłoszenie, że w oknie życia pozostawiono noworodka - podkreśliła rzeczniczka policji. - Potwierdziliśmy, że nie doszło do żadnego przestępstwa - zaznaczyła. - Dziecko zostało zabrane na badania do szpitala - podała Machnik.

 

ZOBACZ: "Dziecko to nie zabawka". Te ogłoszenia szokują

 

Wcześniej to siostry zajęły się chłopcem. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek.

 

Okno życia w Kutnie, podobnie jak inne, jest tak zorganizowane, że pozostawienie dziecka jest bezpieczne dla malucha i anonimowe dla matki, która zdecyduje się na taki krok. Kiedy w miejscu, gdzie jest specjalny "koszyk" wyścielony kocem, pozostawione zostaje dziecko, w budynku zgromadzenia pasjonistek rozlega się alarm. Siostry natychmiast zajmują się noworodkiem i wzywają policję.

 

W marcu tego roku w kutnowskim oknie życia znaleziono 6-dniowego chłopca.

jo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie