Dziecko znaleziono w Oknie Życia. Dzień później przyszedł po nie ojciec

Polska
Dziecko znaleziono w Oknie Życia. Dzień później przyszedł po nie ojciec
Polsat News
Po dziecko zostawione w Oknie Życia zgłosił się ojciec

W poniedziałek w koszalińskim Oknie Życia siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej znalazły niemowlę. Dzień później zgłosił się po nie ojciec. Sąd rodzinny zdecyduje, czy dziewczynka wróci do rodziców.

Niemowlę znalazły w koszalińskim Oknie Życia siostry zakonne. - To dziewczynka, jak oceniamy wstępnie, ma ok. dwóch miesięcy - mówiła w poniedziałek KAI s. Barbara Wilkowska, kierownik Domu Samotnej Matki, na parterze którego znajduje się działające od 2009 r. Okno Życia.

 

ZOBACZ: Porwał dziecko swojej byłej partnerki. 40-latek zatrzymany przez policję

 

Jak informuje Polskie Radio Koszalin, dzień później po dziewczynkę zgłosił się jej ojciec. - To matka zdecydowała o pozostawieniu dziecka w oknie życia. Ojciec był całą sytuacją zaskoczony. Nie wiem, jakie mogły być motywy działania matki. Można stwierdzić jedno, to nie jest patologiczna rodzina - powiedział rozgłośni sędzia Sławomir Przykucki, rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie.

Sąd zbada okoliczności

- Sąd będzie musiał sprawdzić okoliczności zdarzenia, zanim podejmie decyzję o powrocie dziecka do tej rodziny - wyjaśnił.

 

Dotychczas w koszalińskim oknie życia znaleziono dwoje dzieci - w styczniu 2016 roku pozostawiono tu chłopca, a w czerwcu 2018 - dziewczynkę. Noworodki trafiły do adopcji.

pdb/zdr / Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie