USA. Mężczyzna zabił żonę po 56 latach małżeństwa, bo krzyczała na niego

Świat
USA. Mężczyzna zabił żonę po 56 latach małżeństwa, bo krzyczała na niego
Pixabay/ Mrdidg
Rewolwer, zdjęcie ilustracyjne

76-letni Amerykanin zastrzelił żonę po 56 latach związku. Twierdzi, że kobieta dręczyła go od trzech tygodni. a czarę goryczy przelała awantura o ból brzucha mężczyzny, przez który para musiała wcześniej wrócić z restauracji.

Jack i June Lang byli małżeństwem od 56 lat, ale od jakiegoś czasu w ich związku zaczęło się psuć. Mężczyzna przekonywał śledczych, że był nieustannie krytykowany przez partnerkę m.in. o to, że nie zajmuje się pracami wokół domu jak kiedyś, spędza z niedowidzącą małżonką coraz mniej czasu oraz że ta musi prosić o pomoc sąsiadów, bo nie może na niego liczyć.   

"Dręczyła go" żona

W środowe popołudnie, 16 kwietnia 2014 roku, po 56 latach małżeństwa, policja znalazła martwą June Lang w sypialni. Po prawej stronie łóżka znajdował się rewolwer kaliber 22, a na stoliku nocnym było sześć do ośmiu sztuk amunicji. Kobieta zginęła na miejscu.

 

76-letni Jack Lang został oskarżony o zabójstwo żony. Policja w Oak Creek ujawniła nowe fakty w sprawie zbrodni. Mężczyzna miał zeznać policji, że zastrzelił żonę, ponieważ "dręczyła go".

 

ZOBACZ: Pogrzeb rodziny z Borowców. Zabójca Jacek Jaworek wciąż nieuchwytny

 

Mężczyzna dokładnie opowiedział jak doszło do morderstwa. Tłumaczył, że on i jego żona poszli do restauracji Firepit w kasynie Potawatomi Bingo (w stanie Wisconsin) na lunch.

 

W ten dzień mężczyznę miał bardzo boleć brzuch. Zeznał, że gdy jechali do restauracji, żona zaczęła go wyzywać. Sytuacja powtórzyła się, gdy z powodu dolegliwości musieli wcześniej wrócić do domu.

Nie uwierzyła, że ma pistolet

- Lang miał poprosić swoją żonę, aby była cicho i "zamknęła się", ponieważ nie czuł się dobrze - ale nadal go "dręczyła". Mężczyzna wtedy nie wytrzymał i chwycił za broń. 

 

Jeszcze raz "poprosił" żonę, aby "zamknęła się". Dodał, że nawet po tym, jak miał broń, wciąż krzyczała na niego z drugiej sypialni. Wtedy wszedł do pomieszczenia i strzelił jej w twarz z bliskiej odległości. Zeznał, że siebie też próbował zabić.

 

Przekonywał kryminalnych, że kochał June, ale nie mógł już znieść jej narzekania.

 

Jack Lang został oskarżony o umyślne zabójstwo pierwszego stopnia, przy użyciu niebezpiecznej broni. Został skazany na 8 lat.

aml/ml/ / fox6now / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie