USA. Strzelanina pod stadionem w Waszyngtonie. Widzowie uciekali w panice

Świat
USA. Strzelanina pod stadionem w Waszyngtonie. Widzowie uciekali w panice
Reuters
Strzały były słyszalne na trybunach, co spowodowało wśród części widzów panikę.

Mecz ligi baseballowej MLB w Waszyngtonie został przerwany, a widzowie zostali ewakuowani po tym, jak nieopodal stadionu doszło do strzelaniny, w której ucierpiały co najmniej cztery osoby.

Według waszyngtońskiej policji, strzelanina nie miała związku z meczem. Strzały były słyszalne na trybunach, co spowodowało wśród części widzów panikę.

 

ZOBACZ: USA. 40 ofiar, w tym 11 śmiertelnych w weekendowych strzelaninach w Chicago

 

Niektórzy kibice w reakcji weszli na boisko a inni uciekli ze stadionu. W rezultacie mecz między drużynami Washington Nationals i San Diego Padres został zawieszony i odłożony na inny dzień, a widzowie ewakuowani.

 

 

Policja podała, że postrzelone zostały co najmniej cztery osoby. Dwie zostały przewiezione do szpitali ambulansem, zaś dwie inne przyszły do szpitala o własnych siłach. Stan ofiar jest nieznany, podobnie jak przyczyna; pierwsze doniesienia mówiły o przemocy związanej z działalnością gangów.

Niebezpieczna dzielnica

Wybudowany w 2006 stadion Nationals położony jest w południowo-wschodniej części stolicy, mającej reputację niebezpiecznej dzielnicy.

 

ZOBACZ: USA. 4-letni chłopiec zmarł po samopostrzeleniu

 

Zaledwie dzień wcześniej w wyniku strzelaniny w tej części miasta postrzelonych zostało 6 osób, w tym 6-letnia dziewczynka, która zmarła na miejscu.

 

Sprawcy zbrodni, którzy oddali strzały z samochodu i uciekli z miejsca, nadal są poszukiwani.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie