Nocna strzelanina w Berlinie. Prokuratura: oddano "wiele strzałów"

Świat
Nocna strzelanina w Berlinie. Prokuratura: oddano "wiele strzałów"
Gogle Maps
Do strzelaniny doszło w niedzielę w północno-zachodniej części stolicy Niemiec.

Trzech mężczyzn zostało rannych w nocnej strzelaninie, do której doszło w niedzielę przed północą w dzielnicy Berlina Wedding. Według nieoficjalnych informacji dziennika "Bild" ranni są narodowości serbskiej. Z doniesień wynika, że jedna osoba została postrzelona w korpus "siedem lub osiem razy". Policja poszukuje sprawców zbrojnego ataku.

Do strzelaniny doszło w niedzielę wieczorem przed barem na ul. Müllerstrasse w dzielnicy Berlina Wedding okręgu administracyjnym Mitte. Poważnie rannych zostało trzech mężczyzn, którzy najprawdopodobniej siedzieli przy stoliku przed knajpką.

29 łusek na ulicy

Według fotografa niemieckiej agencji DPA policja oznaczyła na miejscu zdarzenia co najmniej 29 łusek z broni.

 

Okolica lokalu była otoczona kordonem i zabezpieczona taśmami od około godz. 23 w niedzielę. Silnie uzbrojone oddziały policji w kamizelkach kuloodpornych zabezpieczyły okolicę - poinformował portal rbb-online.de. Z kolei dziennik "Bild" twierdzi, że w rejon strzelaniny skierowano setki policjantów, a Müllerstrasse była zablokowana w obu kierunkach.

 

ZOBACZ: Niemcy: strzelał do ludzi w stroju Ku Klux Klanu. Wśród trafionych polityk Zielonych

 

Prokuratura poinformowała, że przed lokalem na skrzyżowaniu ulic Müllerstrasse i Transvaalstrasse "oddano wiele strzałów". Rzecznik berlińskiej prokuratury Martin Steltner powiedział jednocześnie, że tło strzelaniny "jest całkowicie niejasne".

Obstawa policji w szpitalach

Pogotowie przewiozło do szpitala trzech rannych mężczyzn. Według miejscowej policji jeden z rannych został postrzelony siedem lub osiem razy w korpus. Z kolei prokuratura poinformowała, że życiu mężczyzn nie zagraża niebezpieczeństwo. Pomocy udzielono także kobiecie, która znajdowała się w szoku.

 

ZOBACZ: Porachunki gangów w Nowym Jorku. Dzieci w środku strzelaniny

 

Niemiecki dziennik "Bild" poinformował nieoficjalnie, że ranni są narodowości serbskiej oraz że w szpitalach, do których trafili, została umieszczona obstawa policji.

hlk/ sgo/Polsatnews.pl/"Bild"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie