Mazowieckie. Wjechał motocyklem w nastolatki. Nagraniami z karetki pochwalił się znajomym

Moto
Mazowieckie. Wjechał motocyklem w nastolatki. Nagraniami z karetki pochwalił się znajomym
Polsat News
Fragment nagrań, które 17-latek wysyłał z karetki do znajomych

17-letni motocyklista wjechał w nastolatki, które siedziały koło kapliczki w miejscowości Trynosy-Osiedle (Mazowieckie). Jedna z dziewczyn, mimo reanimacji zmarła, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca wypadku nagrał wideo z karetki pt. "tak się kończą balety". Nagraniem podzielił się w sieci. Jak dowiedział się Polsat News, mógł być pod wpływem narkotyków.

Okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem w powiecie ostrowskim, ustalają policjanci z Radomia.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Motocyklista potrącił dwie nastolatki. Jedna zmarła, druga jest w ciężkim stanie

 

W piątek około godz. 22.00 na lokalnej drodze w miejscowości Trynosy Osiedle, 17-letni motocyklista wjechał w dwie 17-latki, które siedziały na ławce przy kapliczce.

Mógł być pod wpływem

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że prowadzący motocykl 17-latek "na łuku drogi zjechał na pobocze" - poinformował w sobotę st. asp. Norbert Cibor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

 

ZOBACZ: Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym. Nowe fakty


Grzegorz Łaguna, dziennikarz Polsat News ustalił, że 17-letni Konrad pożyczył motocykl, żeby odwieźć swoją koleżankę - 17-letnią Olę. Dowiedział się także, że chłopak mógł być pod wpływem alkoholu albo pod wpływem narkotyków, bowiem, jak mówią mieszkańcy, "miał z nimi problem w przeszłości".

"Umarła mi na rękach"

Według mieszkańców miejscowości Konrad mógł albo chcieć popisać się przed dziewczynami, albo stracić panowanie nad pojazdem. Resuscytację jednej z poszkodowanych zaczęli mieszkańcy. Polsat News udało się dotrzeć do mężczyzny, który reanimował ranną.

 

WIDEO: Wypadek na Mazowszu. Relacja mieszkańców

 


- Podleciałem z kolegą do tej dziewczyny. Krew jej poleciała, z buzi i z nosa. Zaczęliśmy ją reanimować. Kolega zaczął, on robił usta usta, a ja uciski - powiedział Polsat News Radek, świadek wypadku.

 

ZOBACZ: Mazowieckie: kierowca busa wiózł o siedmiu pasażerów za dużo. Nie miał uprawnień

 

Mężczyzna krzyczał do zebranych ludzi "gdzie jest pogotowie, ta dziewczyna mi na rękach umiera". Z relacji mieszkańców wsi wynika, że musieli bardzo długo czekać na karetkę pogotowia, która według nich, miała zgubić drogę i dotrzeć omyłkowo do innej miejscowości.

 

Pomimo godzinnej reanimacji jedna z poszkodowanych zmarła. Druga w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Szokujące nagranie i areszt

Bezpośrednio po wypadku 17-latek, będąc w karetce pogotowia nagrał wideo, które wysyłał znajomym. Materiał podpisał "tak kończą się balety".

 

ZOBACZ: Warszawa. Przechodził przez rondo w Ursusie, uderzył w niego piorun


Motocyklista i jadąca z nim pasażerka zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Od 17-latka została pobrana krew pod kątem sprawdzenia zawartości alkoholu i innych środków odurzających.

 

Wszyscy uczestnicy wypadku to mieszkańcy okolicznych miejscowości.

aml/bas/Polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie