Chiny. Zabił pracownika, który pilnował przestrzegania zakazu wychodzenia z osiedla

Świat
Chiny. Zabił pracownika, który pilnował przestrzegania zakazu wychodzenia z osiedla
Zdj. ilustracyjne/ nożownik/ Pixabay
Według relacji mediów skazany Chen Chenglong zadawał ofierze ciosy w klatkę piersiową, brzuch i ramiona nawet, gdy Zhang leżał już na ziemi

Sąd w Harbinie na północnym wschodzie Chin skazał 42-letniego mężczyznę na karę śmierci za zabicie nożem pracownika społecznego, który pilnował przestrzegania zakazu wychodzenia z osiedla z powodu pandemii COVID-19 – podały w piątek chińskie media.

Zabójstwo z 3 lutego wstrząsnęło chińską opinią publiczną. Gdy pracownik społeczny o nazwisku Zhang próbował powstrzymać 42-latka wychodzącego z osiedla, ten wyciągnął z torby nóż i zaatakował.

 

ZOBACZ: Chiny postawiły jeden z największych hangarów na świecie dla gigantycznego sterowca

 

Według relacji mediów skazany Chen Chenglong zadawał ofierze ciosy w klatkę piersiową, brzuch i ramiona nawet, gdy Zhang leżał już na ziemi. Pracownik społeczny zmarł na miejscu z powodu wykrwawienia.

Kara śmierci i grzywna

Wyrok zapadł w czwartek. Oprócz kary śmierci, sąd nakazał Chenowi zapłatę 656 tys. juanów (ponad 100 tys. dolarów) na pokrycie strat finansowych.

 

ZOBACZ: Chiny. Porzucone ranne słoniątko. Należało do słynnego wędrującego stada

 

Nie jest to pierwszy wyrok śmierci wobec zabójcy personelu pilnującego przestrzegania restrykcji przeciwepidemicznych w Chinach. W marcu 2020 roku sąd w prowincji Junnan skazał na śmierć 23-latka oskarżonego o zabójstwo dwóch strażników drogowego punktu kontroli koronawirusowej. Wyrok wykonano w lipcu 2020 roku – podał dziennik „Global Times”.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie