Chiny. Porzucone ranne słoniątko. Należało do słynnego wędrującego stada

Świat
Chiny. Porzucone ranne słoniątko. Należało do słynnego wędrującego stada
Reuters
Według podejrzeń słoniątko porzuciło wędrujące od miesięcy przez Chiny stado słoni

Młode słoniątko zostało pozostawione przez stado w Xishuangbanna, w chińskiej prowincji Yunnan. Odnalezione ranne zwierzę trafiło pod opiekę specjalistów. Według chińskich mediów, słoniątko należało do słynnego stada, które od miesięcy wędruje po kraju.

Ranne słoniątko ważyło 180 kg. Po odnalezieniu przez służby zostało przetransportowane do odległego o około 100 km ośrodka opieki dla dzikich zwierząt.

 

Młody słoń miał uszkodzona nogę. Nie wiadomo w jakich okolicznościach zwierzę doznało obrażeń, ani czemu zostało pozostawione przez stado. 

 

- Wierzymy, że po dłuższym okresie leczenia i pielęgnacji słoniątko powinno w pełni wyzdrowieć - powiedział Bao Mingwei, dyrektor Ośrodka Hodowli i Ratownictwa Słoni Azjatyckich. 

Słynne stado 

Według podejrzeń, słoniątko porzuciło wędrujące od miesięcy przez Chiny stado słoni. Cel i przyczyna wędrówki tej grupy zwierząt jest zagadką dla chińskich naukowców. 

 

Liczące kilkanaście osobników stado wędruje przez kraj od ponad 15 miesięcy. Jak dotąd słonie pokonały ponad 500 km. Możliwe jednak, że przeszły już większy dystans, gdyż pierwszy raz zaobserwowano je około marca 2020 roku. Wówczas zwierzęta objęto stałym monitoringiem.

 

WIDEO: Porzucone ranne słoniątko. Należało do słynnego wędrującego stada.

 

 

Dokładna liczba zwierząt w stadzie nie można określić. Część słoni odłącza się bowiem od grupy, a inne osobniki przyłączają się do niej. Jednak zazwyczaj grupa liczy 15 osobników. 

 

ZOBACZ: Tajlandia. Słoń przebił ścianę i wszedł do kuchni. Był głodny

 

Wprowadzona w chińskiej dzielnicy Yunnan polityka ochrony dzikiej przyrody, w ciągu ostatniej dekady doprowadziła do ​​podwojenia się liczebności słoni, powoduje to problem braku pokarmu dla tych dużych zwierząt. 

laf/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie