Po burzach trzeba zamknąć cmentarz na Dołach i kilka parków. Łódź walczy ze skutkami nawałnicy

Polska
Po burzach trzeba zamknąć cmentarz na Dołach i kilka parków. Łódź walczy ze skutkami nawałnicy
Twitter/Miasto_Lodz
Gałęzie unieruchomiły m.in. pojazdy komunikacji miejski

Po nawałnicach nad Łodzią w nocy i rano strażacy interweniowali ponad 300 razy. Trzeba zamknąć cmentarz na Dołach i kilka parków. Prawie 9 tys. odbiorców jest bez prądu na linii średniego napięcia - podał w czwartek po południu Grzegorz Gawlik z biura prasowego urzędu miasta.

Po nawałnicach, które przeszły nad Łodzią, nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych i rannych w mieście - przekazały służby prasowe magistratu.

 

W nocy i rano strażacy interweniowali ponad 300 razy, ale - jak podał Gawlik - pozostało jeszcze ok. 900 zgłoszeń. Najwięcej jest ich w trzech dzielnicach: na Bałutach, Górnej i Centrum.

 

ZOBACZ: Płock. 650 interwencji straży pożarnej. Uszkodzona oczyszczalnia ścieków

 

- Priorytety to usunięcie przeszkód, które unieruchomiły m.in. pojazdy komunikacji miejskiej oraz usunięcie drzew na drogach - poinformował Gawlik. - Powalone drzewa i ich konary spadły na 100 aut - zaznaczył.

 

 

- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi usuwa ponad 40 dużych rozlewisk, które powstały w mieście po nocnych ulewach - poinformował. - Udało się udrożnić przejazdy na ul. Zgierskiej i Bratysławskiej, tramwaje wróciły na Helenówek i Retkinię. Trwają prace na Olechowie i Limanowskiego, gdzie najprawdopodobniej ruch zostanie przywrócony pod koniec dnia - wyliczał.

Uszkodzone sygnalizacje, powalone drzewa na cmentarzu

Miejskie służby prasowe podały, że w Łodzi nie działa ok. 60 sygnalizacji ulicznych. W mieście trzeba zamknąć cmentarz i kilka parków.

 

- Cmentarz Doły trzeba zamknąć do odwołania. Powalone drzewa leżą w alejkach, nad którymi zwisają połamane konary - podkreślił Gawlik i dodał, że wśród parków do zamknięcia są m.in. park Poniatowskiego, Podolski, park na Zdrowiu, Staszica i Źródliska oraz plac Hallera.

 

ZOBACZ: Łódź. Pożar na parkingu pod centrum fitness. Spłonęło pięć aut

 

Ekipy usuwające awarie energetyczne poinformowały, że w Łodzi prawie 9 tys. odbiorców jest bez prądu na linii średniego napięcia. Mieszkańców pozbawionych energii elektrycznej jest więcej, bo - jak przekazano - na linii niskiego napięcia brak jest możliwości ustalenia dokładnej liczby odbiorców.

 

W całym mieście trwa wstępne szacowanie strat.

an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie