Mazury. Ciała dwóch nastolatków wyłowione z jeziora Świętajno

Polska
Mazury. Ciała dwóch nastolatków wyłowione z jeziora Świętajno
zdjęcie ilustracyjne/Arcaion
W środę rano o odnalezieniu ciała drugiego 18-latka poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

Policja w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymała w wtorek wieczorem zgłoszenie o zaginięciu dwóch nastolatków. Chłopcy poszli popływać nad jezioro Świętajno i nie wyszli z wody. Wieczorem udało się odnaleźć ciało 18-latka. W środę rano informację o znalezieniu drugiego z nastolatków przekazała Polsat News oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Policja otrzymała informację o zaginięciu dwóch nastolatków około 21 we wtorek. Chłopcy weszli do jeziora Świętajno, aby popływać. 

 

Na plaży w Warchałach, gdzie zostawili ubrania, czekał na nich kolega. Zaalarmował policję, gdy stracił ich z oczu i długo nie wychodzili z wody. Jak relacjonował, zaniepokoił się, bo nie był pewien czy potrafią dobrze pływać. Cała trójka przyjechała na Mazury z powiatu wyszkowskiego w woj. mazowieckim.

 

ZOBACZ: Katowice. Mężczyzna prawie utonął przez brak oprogramowania na basenie

 

- Nastolatkowie weszli do wody około godz. 19.  Na samym początku młodzież rozpoczęła poszukiwania na własną rękę - przekazała sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. 

Akcja płetwonurków 

Na jeziorze pracowały jednostki PSP Szczytno i OSP Jedwabno oraz strażackie grupy wodno-nurkowe z Olsztyna i Mrągowa.

 

- Około godz. 22:30 płetwonurkowie wyłowili ciało 18-latka, a kilka minut po godz 1 w nocy ciało 19-latka. Na miejscu pod nadzorem prokuratura pracowali śledczy. Obecnie wyjaśniamy szczegóły i okoliczności tego tragicznego utonięcia - dodała. 

dsk / Polsat News / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie